Projekt budżetu Gminy Skawina na rok 2018 dostępny wreszcie w BIP!

O projekt budżetu prosiliśmy burmistrza od 23 października 2017 r. uważając, że jakiś – nawet niedokończony projekt – ma przecież w posiadaniu na 3 tygodnie przed ostatecznym terminem przygotowania projektu. Wniosek o udostępnienie projektu budżetu złożony został 23 października 2017 r., ponowiliśmy wniosek 29 października, a 31 października Burmistrz odpisał nam, że projekt będzie przygotowany do 15 listopada. Do tej pory burmistrz nie odpisał na nasz wniosek, ale 17 listopada 2017 r. skarbnik gminy umieściła ten dokument w BIP. Wcześniej założenia budżetu otrzymali radni, i projekt dostępny był w Biurze Rady Miejskiej. Tylko – jak sądzimy – trudno byłoby ponad 40 tysiącom mieszkańcom gminy przeglądać go w godzinach pracy urzędu w Biurze Rady Miejskiej, w jednym czasie, nie sądzicie Państwo? Stąd nasz wniosek o udostępnienie tego dokumentu w BIP, by każdy, z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej, w dowolnej porze, która mu pasuje, mógł zobaczyć na co pójdą w przyszłym roku m.in. jego pieniądze z podatków.
Zachęcamy do lektury!

1) Projekt Budżetu Gminy Skawina na rok 2018: https://bip.malopolska.pl/umigskawina,a,1384062,projekt-budzetu-na-2018-r.html
2) Wieloletnia Prognoza Finansowa: https://bip.malopolska.pl/umigskawina,a,1384065,projekt-wieloletniej-prognozy-finansowj.html
3) Sprawozdania za III kwartał: https://bip.malopolska.pl/umigskawina,a,1384070,iii-kwartal.html

Zobacz również:

Projekt uchwały budżetowej Gminy Skawina na 2018 rok na razie tajny

AKTUALIZACJA (22 listopada 2017 r.):

Dnia 20 listopada br. otrzymaliśmy od Burmistrza odpowiedź z linkiem do projektu budżetu, jednakże link ten nie jest możliwy do skopiowania, ani kliknięcia myszką (dokument został przesłany w wersji skanu obrazkowego PDF, zamiast w wersji cyfrowo przeszukiwalnej, umożliwiającej skopiowanie linka do przeglądarki).

Czyli – obywatelu – przepisuj sobie sam, literka po literce, cyferka po cyferce…

3 response to "Projekt budżetu Gminy Skawina na rok 2018 dostępny wreszcie w BIP!"

 1. Przez: bip Zamieszczono: 19 listopada 2017

  Ustala się łączną kwotę wydatków budżetu na rok 2018 w wysokości 203 023 858 zł.
  Utrzymanie zieleni w miastach i gminach – 500 000 – 0,25% wydatków. Ile mamy miast i gmin, że powtarza się słowo w miastach i gminach?
  W tak pozbawionym zieleni mieście ćwierć procenta wydatków nie poprawi ani nie zatrzyma kurczenia się zasobów. Wystarczy na koszenie trawników i usuwanie powalonych wiatrem drzew.

 2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 19 listopada 2017

  Wiadomo, że nie wszyscy lubią jeździć autobusami.
  Dobra komunikacja autobusowa rozwiązałaby sporo bolączek komunikacyjnych w gminie. Liczba samochodów na drogach rośnie, tymczasem w budżecie zaplanowano na jej dofinansowanie w 2018 r. aż 1,75% z wydatków.
  Więcej pasażerów transportu zbiorowego to mniej aut na ulicach. Miasto dusi się od samochodów osób dojeżdżających z przedmieść, zatkane do granic możliwości, drogi już dawno wyczerpały możliwości przepustowe . Nie pomoże zalewanie wszystkich terenów zielonych betonem by stworzyć kolejne przechowalnie dla samochodów. Piesi już dawno stracili chodniki które zagospodarowali kierowcy. W każdym mieście gdzie szukano oszczędności na komunikacji zbiorowej w drastyczny sposób wzrosła ilość samochodów, rekordziści mają już 900 samochodów na 1000 mieszkańców.

  • Przez: głos Zamieszczono: 19 listopada 2017

   Enrique Penalosa „Miasto rozwinięte to nie miasto, po którym nawet biedni jeżdżą samochodami”. W rozwiniętym mieście to bogacze jeżdżą komunikacją miejską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *