Projekt “Senior – Wolontariusz” – zaproszenie na bezpłatne szkolenia

senior wolontariusz Fundacja Revita Kraków – Kobierzyn serdeczne zaprasza mieszkańców Gminy Skawina i okolic do udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Senior – Wolontariusz”. Już od 1 września br. rozpocznie się kurs „Nowe media dla seniorów – czyli jak poruszać się w e-świecie”, połączony ze spotkaniami dotyczącymi wolontariatu. Zajęcia skierowane są do osób powyżej 60 roku życia z terenu Krakowa, powiatu krakowskiego, wielickiego, miechowskiego, które ograniczyły lub zakończyły swoją aktywność zawodową.

Program szkolenia obejmuje następujące bloki tematyczne:

1) NOWE MEDIA DLA SENIORÓWczyli jak poruszać się w e-świecie

2) WOLONTARIAT – TO, CO WARTO WIEDZIEĆ

3) PIERWSZE KROKI SENIORA – WOLONTARIUSZA – potrafię, umiem, dam radę !

4) MOJE DOŚWIADCZENIA SENIORA – WOLONTARIUSZA – PIKNIK DOBRYCH PRAKTYK

Zajęcia odbywać się będą na terenie zabytkowego zespołu szpitalno – parkowego w Krakowie Kobierzynie, jednego z trzech takich w Europie. Zabytkowy zespół będzie można również zwiedzać podczas zaplanowanego na 6 września 2014 r. Pikniku Dobrych Praktyk Seniora – Wolontariusza.

Udział w zajęciach jest w pełni bezpłatny. Gwarantujemy również częściowy zwrot kosztów dojazdu na zajęcia. By każdy chętny mógł wziąć udział w zajęciach, odbywają się one w godzinach dopołudniowych i popołudniowych (do wyboru). Grupy zajęciowe są 5-cio osobowe, przez co łatwiej będzie efektywnie skorzystać z ich udziału. Uczestnicy na zakończenie otrzymają CERTYFIKAT ułatwiający podjęcie pracy w charakterze wolontariusza.

By zgłosić swój udział w zajęciach, wystarczy zadzwonić do konsultantów Fundacji:

Łukasz, Gosia – 793 728 887

Justyna – 728 553 809

Przyjmą zgłoszenie i pomogą wypełnić kwestionariusz rekrutacyjny.

Więcej informacji można uzyskać również na stronie Fundacji Revita

Celem projektu jest  zachęcenie do wykorzystania w większym stopniu doświadczenia i kwalifikacji osób powyżej 60 roku życia poprzez ich zaangażowanie się w działania na rzecz społeczności lokalnej. Wolontariat jest formą nie tylko bezinteresownej i nieodpłatnej pomocy innym, ale także dzielenia się swoją pasją, zainteresowaniami. Daje przy tym wiele poczucia satysfakcji, radości i spełnienia. Dlatego też warto zachęcać innych do działań tego typu. Program „Senior – Wolontariusz” ma pomóc osobom powyżej 60 roku życia  w pełnieniu roli ekspertów w swoich dziedzinach, organizatorów różnych działań, które służyć będą innym, często mniej zaradnym.

Małgorzata Borczyk

Prezes Zarządu

Fundacja Revita Kraków-Kobierzyn

ul. Babińskiego 29

30-393 Kraków

tel. 793 728 887

www.fundacjarevita.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *