Protest i konferencja prasowa Posła RP Piotra Ćwika wobec groźby likwidacji Oddziału Neurologii w Szpitalu w Kobierzynie

Clipboard01W załączeniu przedstawiamy nadesłaną do naszej redakcji informację na temat protestu i konferencji prasowej Posła RP Piotra Ćwika wobec  groźby likwidacji Oddziału Neurologii w Szpitalu w Kobierzynie.

Poniedziałek 25 sierpnia 2014 r. będzie bardzo istotnym dniem dla tych wszystkich mieszkańców Skawiny i okolic, którzy podpisali się pod protestem wobec groźby likwidacji Oddziału Neurologii Szpitala im. Józefa Babińskiego w krakowskim Kobierzynie. W ten dzień odbędzie się bowiem LIV Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego, na której podjęta będzie uchwała w sprawie przekształcenia Szpitala Specjalistycznego im. Dra Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie. Jeśli uchwała zostanie podjęta, dla mieszkańców Skawiny będzie to oznaczało likwidację Oddziału Neurologii.

Poseł RP Piotr Ćwik, który aktywnie uczestniczył w akcji obrony Oddziału Neurologii będzie jednym z gospodarzy konferencji prasowej w tej kwestii, która odbędzie się tego dnia o godz. 10:30 w krakowskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Łobzowskiej.

Poseł Ćwik zabierze głos podczas konferencji, aby zapoznać opinię publiczną z protestem jaki przeciwko likwidacji Oddziału prowadził Szpital oraz mieszkańcy Skawiny oraz przedstawi aktualną liczbę zebranych podpisów (obecnie ponad 2000 ). Trwająca kilka tygodni zbiórka podpisów pod sprzeciwem była wykazem aktywności i determinacji mieszkańców miasta i okolic. Dzięki uruchomieniu zbiórki przez prywatne osoby, w sprawę zaangażowały się Biura Parlamentarne Posła Piotra Ćwika oraz Senatora Bogdana Pęka, w których dla wszystkich chętnych mieszkańców były dostępne listy protestacyjne. W zbiórkę podpisów obok osób prywatnych zaangażowali się również członkowie Międzyzakładowego Komitetu Koordynacyjnego NSZZ Solidarność w Skawinie oraz działacze środowisk prawicowych w Skawinie.

Tuż po konferencji prasowej Poseł Piotr Ćwik uda się na posiedzenie Sesji, aby obserwować głosowanie, ewentualnie zabrać głos i swoją obecnością wyrazić protest wobec zamiarów likwidacji kobierzyńskiej Neurologii. Mamy nadzieję że głosowanie przebiegnie pomyślni i proces likwidacji zostanie zahamowany.

Niezależnie od wyniku głosowania, wszystkim Państwu, mieszkańcom Skawiny i nie tylko , którzy aktywnie uczestniczyliście w proteście przeciwko likwidacji Oddziału Neurologii w Kobierzynie, Biura Parlamentarne Posła Ćwika i Senatora Pęka składają wyrazy szacunku za determinację i budującą jedność w działaniu.

Biuro Posła RP Piotra Ćwika będzie informować o dalszych losach Oddziału w stosownym czasie.

Łukasz Raczkowski – Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Piotra Ćwika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *