Przebudowa ul. Słonecznej w Skawinie – zabierz głos w trwających konsultacjach społecznych!

sloneczna_skawinaPrzypominamy mieszkańcom o trwających konsultacjach społecznych w zakresie koncepcji przebudowy drogi gminnej nr 600919 K – ul. Słoneczna w Skawinie z budową chodników, parkingów i oświetlenia na terenie osiedla Słoneczna. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Ogólne zasady konsultacji:

 • rozpoczęcie konsultacji nastąpiło 22 kwietnia 2016 r.
 • zakończenie konsultacji nastąpi 13 maja 2016 r.
 • konsultacje przeprowadza się w formie:  pisemnej – poprzez przyjmowanie uwag z zastosowaniem arkusza konsultacyjnego, stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszego zarządzenia, w następujący sposób:
  – poprzez adres poczty elektronicznej: aszymczak@um.skawina.net (za ważne uznaje się stanowiska przesłane w postaci obrazu elektronicznego formularza konsultacyjnego wskazanego w ust. 1 z podpisem osoby zgłaszającej oraz wersji edytowalnej dokumentu);
  – poprzez złożenie pisemnych wniosków w siedzibie tut. Urzędu, w Biurze Obsługi Mieszkańców, Rynek 14, pok. 1
 • komórką odpowiedzialną za merytoryczny zakres przedmiotowych konsultacji jest Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 14, pok. 5, (Andrzej Szymczak, tel.: 12 277 01 81, e-mail:aszymczak@um.skawina.net);
 • dokumentacja dotycząca przedmiotu konsultacji będzie dostępna na stronie internetowej UMiG w Skawinie (www.gminaskawina.pl) w zakładce „konsultacje społeczne”, w BIP oraz w siedzibie UMiG w Skawinie, ul. Rynek 14.

Wszelkie szczegółowe informacje oraz konsultowany projekt: KLIKNIJ TUTAJ.

Link do informacji w BIP-ie: KLIKNIJ TUTAJ.

sloneczna_skawina

Źródło:
Gmina Skawina

15 response to "Przebudowa ul. Słonecznej w Skawinie – zabierz głos w trwających konsultacjach społecznych!"

 1. Przez: Mat88 Zamieszczono: 18 marca 2017

  Czy ktoś wie czy przebudowa parkingów w końcu będzie miała miejsce? Chciałbym wiedzieć od kiedy mam zacząć nocować pod gołym niebem w ochronie tej resztki zieleni którą mamy między blokami. Wszystko chcą zalać betonem a oddychać czym będziemy?

 2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 6 maja 2016

  Reforma dosięgła żłobki
  http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/reforma-dosiegla-zlobki,9957842/
  Priorytety w wydatkach z budżetu gminy. Żłobek dla 150 dzieciaków czy parkingi dla 60 kierowców? Planowane duże wydatki to również dokończenie obwodnicy, budowa Centrum Komunikacyjnego. Na coś trzeba się zdecydować, bo wszystko skończy się na wydaniu kasy na projekty i nic nie powstanie.
  Może czas podjąć działania by poprawić w gminie stan powietrza, którym wszyscy oddychamy.

 3. Przez: kierowca Zamieszczono: 4 maja 2016

  Ja wracam z Radziszowskiej z garażu, do bloku. Tam znalazłem wolne miejsce na mój samochód, nie mam do nikogo pretensji. Płacę i mam gdzie zostawić samochód, to dla niektórych nie do pojęcia, taki kawał drogi na nogach. 🙂

 4. Przez: czytelnik Zamieszczono: 4 maja 2016

  DZIŚ PIERWSZA ŚRODA MIESIĄCA dyżur Zarządu Osiedla.
  4.05.2016
  Ostatnia w okresie konsultacji.

 5. Przez: Gocha Zamieszczono: 4 maja 2016

  Najbardziej aktywny w komentarzach na wszelkich forach aktywista rowerowy, co organizuje rowerową masę krytyczną. Doradza ludziom parkować przy parku i na nóżkach wracać na Słoneczną. Zapewni Pan kobietom i nie tylko bezpieczny powrót z owego parkingu po 23?Panie Romanie jazda po chodniku też jest niezgodna z przepisami, więc proszę tak nie atakować źle parkujących.

  • Przez: cyklista Zamieszczono: 4 maja 2016

   Jazda po chodnikach jest zgodna z przepisami w kilku przypadkach, o czym nie wszyscy pamiętają. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają powołane do tego służby. Bardzo osobista wycieczka pod adresem aktywisty rowerowego zresztą również kierowcy. Nieudokumentowana żadnymi dowodami i w zasadzie jest to pomówienie 🙂

   • Przez: Gocha Zamieszczono: 4 maja 2016

    Na Facebooku są jego komentarze, a na innych forach prawie identyczne idiotyczne wpisy, stąd to stwierdzenie, a nie pomówienie. To jak, kobiety mają nocami wracać z przy parkowego parkingu, bo Pan cyklista jest wrogiem blachosmrodów?

    • Przez: głos2 Zamieszczono: 4 maja 2016

     Kobiety z Valeo wracają z pracy przez cmentarz, z Bahlzena przez Park Miejski, wybór czy konieczność? Też mieszkają na Ogrodach Pani Małgorzato, stoją osiem godzin przy taśmie.

     • Przez: Gocha Zamieszczono: 5 maja 2016

      Z Valeo jeździ autobus więc ktoś ma wybór. Z Balhsena/Lajkonika dostaniesz się również jakimś autobusem na osiedle, więc też ma się wybór. Natomiast jeśli ktoś pracuje np. Wieliczce, Balicach to wybiera samochód. Spory nonsens wracać do domu nocą, parkować kilometr lub dwa od bloku i spacerek po “bezpiecznej” Skawinie

      • Przez: ms Zamieszczono: 5 maja 2016

       Na terenie Spółdzielni jest parking 100 zł/mc. Były jeszcze wolne miejsca gdy pytałem. To 200 m od Słonecznej, oświetlona ulicą i pod okiem kamery. Był wolny garaż 240 zł/mc ale już zajęty.

 6. Przez: MON Zamieszczono: 3 maja 2016

  No i wiemy że nasi Radni na wszystkim się znają.
  Znają się na budowie parkingów, znają się na oświacie w szerokim tego słowa znaczeniu, znają się na Pracy Policji i znają się na pracy Straży Miejskiej.
  Jak czytam to oni znają się na wszystkim !!
  Według zasady jak ktoś się zna na wszystkim to nie zna się na niczym !!!!
  Chcą budować parkingi jak najdrożej !! wymyślają projekty które opiewają na kwotę 6.000.000 zł !!
  parodia!!!
  Wystarczy np. na ul. Słonecznej zdjąć po lewej stronie chodnik ! i mamy super parking który załatwi potrzeby osiedla!!! kwota do wydania to ok, 50.000 zł!! i co ?
  Kto chce znowu zarobić przy budowie parkingów na terenie miasta, z kosztami ogromnymi ?
  o To Jest Pytanie ?

  • Przez: pieszy Zamieszczono: 3 maja 2016

   Kolejne pytanie czemu w tym projekcie dyskryminuje się pieszych, czyli 100% mieszkańców? Wystarczy rzut oka na oznakowanie ulic, szerokość chodników, dopuszczoną prędkość samochodów, widoczność na przejściach, kilka innych elementów które decydują o bezpieczeństwie na tej wewnątrzosiedlowej ulicy.

  • Przez: bip UMiG Zamieszczono: 3 maja 2016

   Przebudowa będzie kosztowała 8 milionów
   http://bip.malopolska.pl/umigskawina/Article/get/id,1181294.html
   cytat z Protokołu
   Mirosław Bednarczyk- mogą być uwagi mieszkańców, bo tego nie da się ominąć… co najmniej dziwne stwierdzenie.
   Dyżury Zarządu w pierwszą środę miesiąca do wyznaczonego czasu zakończenia konsultacji aż dwie takie środy. Zanim wieść się rozniesie będzie po konsultacjach 🙂

 7. Przez: oglądacz Zamieszczono: 1 maja 2016

  XVIII zwyczajna sesja Rady Miejskiej – radny Fugiel zgłasza problem ze sposobem prowadzenia konsultacji.
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=6h12m43s
  Brawo Panie radny za te propozycje, niech wszyscy zainteresowani się dowiedzą. Szczegół kolejny to koszt tej inwestycji, fakt, że kilkadziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych budowanych przez 4 lata nic nie zmieni.

  • Przez: kierowca Zamieszczono: 2 maja 2016

   Gdzie będą parkować kierowcy podczas remontu ulicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *