Przeprojektowanie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Tyniecką w Skawinie już za 2 miesiące? (AKTUALIZACJA)

Pismo2W lutym 2014 r. przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina usterkę nr 3, którą przesłał do naszej redakcji Pan Roman Gdula. Sprawa dotyczyła przeprojektowania skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Tyniecką w Skawinie. Ze szczegółami zgłoszonej usterki można zapoznać się w artykule z dnia 21 lutego 2014 r. dostępnym pod linkiem: Usterka nr 3 zgłoszona do Urzędu Miasta i Gminy Skawina. W marcu 2014 roku Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej UMiG Skawina przekazał zgłoszoną usterkę do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie Rejon Wadowice. Dziś publikujemy odpowiedź z GDDKiA wraz z planami przeprojektowania tego skrzyżowania.

Z treścią pisma UMiG Skawina przesłanego do GDDKiA O/Kraków Rejon Wadowice można zapoznać się w artykule z dnia 12 marca 2014 roku TUTAJ. Mowa w nim o przekazaniu zgodnie z właściwością zgłoszonej za naszym pośrednictwem usterki.

Na odpowiedź z GDDKiA nie trzeba było długo czekać.

Jak informuje nas w piśmie z dnia 19 marca 2014 r. Kierownik Pani Agnieszka Wachowicz, Rejon Wadowice “dostrzega problemy związane z bezpieczeństwem ruchu w mieście Skawina”.

W grudniu 2013 roku zatwierdzony został projekt stałej organizacji ruchu DK nr 44 wprowadzający zmiany w organizacji ruchu m.in. na ul. Mickiewicza w Skawinie.

Jak nas poinformował Robert Płonka z GDDKiA O/Kraków Rejon Wadowice, zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Tyniecką obejmą:

– wydzielenie prawoskrętu dla pojazdów skręcających w ul. Tyniecką,

– przeniesienie przystanku autobusowego za skrzyżowanie (patrząc zgodnie z kierunkiem jazdy),

– przeniesienie przejścia dla pieszych na wlot ul. Mickiewicza od strony mostu,

– wyznaczenie powierzchni wyłączonej z ruchu w obrębie projektowanego przejścia dla pieszych.

Termin wprowadzenia organizacji ruchu planowany jest podczas odnowy oznakowania poziomego, która nastąpi w okresie maj – czerwiec 2014 r.

Poniżej publikujemy pełną treść pisma, które otrzymaliśmy wraz z planami stałej organizacji ruchu dla odcinka DK nr 44 w obrębie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Tyniecką w Skawinie.

PismoPismo2(kliknij aby powiększyć)

Pismo3(kliknij aby powiększyć)

Wersja PDF (kliknij lupę pod obrazem aby powiększyć):

Szkic numer 1

Szkic numer 2

AKTUALIZACJA z dnia 30 lipca 2014 r.:

Od kilku dni trwa zmiana organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Tyniecką.

Zobacz także:

Usterki w gminie Skawina – FACEBOOK

Usterka nr 3 zgłoszona do Urzędu Miasta i Gminy Skawina

Odpowiedź Burmistrza Skawiny w sprawie serwisu usterkowego

Usterki w gminie Skawina – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…

6 response to "Przeprojektowanie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Tyniecką w Skawinie już za 2 miesiące? (AKTUALIZACJA)"

 1. Przez: rozjechany pieszy Zamieszczono: 9 października 2014

  Brawa dla tego kto wymyślił przeniesienie pasów bliżej mostu !!! Auta nadjeżdżające od kawy jadą z taką prędkością, że trudno jest przejść by nie zostać rozjechanym… najgorzej jak trzeba wyjść zza samochodu który się zatrzymał a jest korek. trzeba liczyć na to, że się nie zostanie trzepniętym. To przejście jest niebezpieczne ! Zarówno dla kierowców jak i pieszych… nie mówiąc już o wspaniałym pomyśle przeniesienia przystanku… jeden wielki IDIOTYZM !!!!!

 2. Przez: Maciej Zamieszczono: 21 marca 2014

  Przystanek MPK bez fizycznej możliwości jego ominięcia, ludzi czy wy w ogóle wiecie jak działa jazda samochodem. wszyscy będą omijać jak się zatrzyma tylko autobus na przystanku, bez zwracania uwagi czy ciągła czy nie. Również wydaje mi się że bardziej od prawoskrętu od strony rynku jest potrzebny lewoskręt od strony mostu. Wszystko odbywało by się legalnie i nie utrudniało ruchu innym samochodom.

  • Przez: głos Zamieszczono: 21 marca 2014

   Można wyeliminować przekraczanie ciągłej linii stosując separatory. Oprócz kierowców na drodze są niechronieni użytkownicy. Po powstaniu obwodnicy zapewne część kierowców zrezygnuje z jazdy przez miasto.

  • Przez: Obserwator Zamieszczono: 21 marca 2014

   Nie chodziło mi o podwójną ciągłą. Ruch tam jest tak duży, że nie będzie miejsca na ominięcie….

   • Przez: głos Zamieszczono: 22 marca 2014

    Co będzie jeśli ruszy SKA a kolej zacznie wreszcie pełnić rolę przewoźnika, stanie cały ruch samochodowy w mieście. Wąskie gardła to przejazdy kolejowe, brak ronda na ul. Piłsudskiego i w Sidzinie.

 3. Przez: Obserwator Zamieszczono: 20 marca 2014

  Przeprojektowanie, czyli zmiana organizacji ruchu. Powstanie prawoskręt w Tyniecką, przystanek MKP zostanie przeniesiony za skrzyżowanie, bliżej mostu (a tam już fizycznie nie da się go ominąć).
  Wykorzystana zostanie szerokość jezdni umożliwiająca wyznaczenie na pewnym odcinku trzech pasów (czyli w pewien sposób usankcjonowanie tego, co się tam czasami dzieje).
  Wyprzedzanie na skrzyżowaniu pojazdów skręcających w prawo w Tyniecką będzie teraz usankcjonowane (bo do tej pory przecież było “nielegalne”).
  Istotnym jest, że przejście dla pieszych przez ul. Mickiewicza będzie wyznaczone od strony mostu i przystanku MPK.
  A jak będzie, to zobaczymy “w praniu”.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *