Pytania do Burmistrza od mieszkańców i redakcji portalu infoskawina.pl

question-icon-1147668-mRedakcja portalu infoskawina.pl wysłała dziś do wszystkich dziewięciu radnych Rady Miejskiej w Skawinie, którzy udostępnili publicznie swoje adresy mailowe, pytania od mieszkańców i wyborców z gminy Skawina. Zawnioskowaliśmy, by pytania te skierowali do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina w trakcie jutrzejszej sesji Rady Miejskiej w Skawinie (pkt 15 porządku obrad – Wolne wnioski i zapytania).

Treść wniosku z pytaniami:

 • Czy i kiedy planowane jest rejestrowanie video sesji RM w Skawinie dzięki czemu mieszkańcy będą mogli stwierdzać w jaki sposób za konkretnymi rozwiązaniami głosuje konkretny radny?
 • Jaki jest dokładny harmonogram prac na budowanej obwodnicy Skawiny? Czy obwodnica zostanie zakończona w terminie, który jest zawarty w umowie? Czy wykonawca ma opóźnienia? Jeśli tak, to ile one wynoszą?
 • Jakie działania wspierające Społeczny Komitet Budowy Chodników “Bezpieczna Droga 44” w kwestii budowy chodników wzdłuż drogi krajowej nr 44 (od Jaśkowic do Borku Szlacheckiego) Burmistrz podjął w przeciągu ostatnich 2 miesięcy? Jakie działania zamierza podjąć w najbliższym czasie, by wesprzeć tę inicjatywę?
 • Czy Burmistrz przewiduje publikację rejestru umów zawartych przez UMiG Skawina w Biuletynie Informacji Publicznej? Jeśli nie, jaki jest tego powód? Rejestr umów opublikowany ma kapitalne znaczenie dla zachowania kultury jawności w gminie Skawina.
 • Co jest powodem, że w BIP nie są publikowane projekty uchwał na nadchodzące sesje RM w Skawinie? (publikuje się tamże jedynie porządek obrad)

 

§ 15 Statutu Gminy Skawina stanowi iż:

Radny reprezentuje wyborców, utrzymuje stałe więzi z mieszkańcami, oraz ich organizacjami, przyjmuje zgłaszane postulaty i przedstawia je organom Gminy do rozpatrzenia. Przy wykonywaniu obowiązków radny korzysta z ochrony prawnej, przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

 

Jeśli chcielibyście zadać inne pytania, zapraszamy do przesyłania ich do radnych (kontakt widnieje w kolumnie po prawej stronie) albo do naszej redakcji. Zbierzemy je i przed kolejną sesją RM w Skawinie przekażemy radnym, by skierowali je do Burmistrza.

7 response to "Pytania do Burmistrza od mieszkańców i redakcji portalu infoskawina.pl"

 1. Przez: Robert Zamieszczono: 1 lipca 2014

  Urząd Miasta Krakowa został zwycięzcą Rankingu Przejrzystości Instytucji Publicznych w ramach projektu „Obywatelski monitoring realizacji prawa do informacji publicznej”.
  My też mamy prawo tylko przejrzystość jakaś inna.

 2. Przez: słuchacz Zamieszczono: 24 czerwca 2014

  Padły zapytania na sesji 2 godzina Wolne Wnioski. Odpowiedź w sprawie Rejestru Umów powala z nóg, będzie od 1 stycznia 2015, pewnie jak burmistrz przejdzie na emeryturę :)Żadna z tych wypowiedzi włodarza mnie nie satysfakcjonuje, kluczy i kombinuje.

 3. Przez: @duszek Zamieszczono: 23 czerwca 2014

  …Krótko mówiąc: urząd 21 wieku i przyjazny obywatelowi…
  no cóż Państwo urzędników trzyma się dobrze na każdym szczeblu “władzy”. Aż żal, że o^o nie ma taśm :))) Byłaby taka mini lokalna afera.

 4. Przez: MIESZKANIEC Zamieszczono: 21 czerwca 2014

  PANIE BURMISTRZU KIEDY ZROBI PAN PORZĄDEK Z LUDZMI ”PRACUJĄCYMI” W URZEDZIE MIASTA. NIESTETY, ALE POZIOM JAKI SOBĄ REPREZENTUJĄ W CZASIE OBSLUGI PETENTA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA…ZEBY NIE POWIEDZIEC ZE JEST ZEROWY… WSPANIALY PRZYKLAD ”WZOROWEGO” ZACHOWANIA URZEDNIKA PODAL MOJ POPRZEDNIK… NIESTETY PRACOWNICY NADAL ZYJA W EPOCE PRL-U I WYDAJE IM SIE ,ZE TO ONI SA DLA OBYWATELI, A NIE ODWROTNIE…ALE NIESTETY CZASY SIĘ ZMIENIŁY…

 5. Przez: o^o Zamieszczono: 18 czerwca 2014

  UMiG tylnym frontem obywatela:
  Odbierałem niedawno nowy dowód. Kolejka jak tasiemiec.. odczekałem swoje , wchodzę mówię dzień dobry, a tu cisza. Podnosi się leniwie starszy czerwony kapturek i podchodzi bez słowa , a w oczach błyskawice. .. (zabrakło tylko PRL’owskiego “czego”..)
  Bez słowa więc kładę kwitek i bez słowa otrzymuję dowód. Pada komenda: sprawdzić czy dobry.. Pytam co mam sprawdzić? Zdjęcie, pesel, adres, może numer??? Brak odpowiedzi. Pada druga komenda: podpisać.. tu! Podpisuję… a tu kwit obraca kapturek na drugą stronę gdzie przybita jest ad’hoc jakaś czerwona pieczątka i pada druga komenda: i tu też! Pytam dlaczego? Zero reakcji czerwonego kapturka. No cóż może głuchy myślę i podpisuję. Zabieram dowód, mówię do widzenia i wychodzę.. i znowu zero reakcji ani do widzenia pocałuj psa w podogonie
  Krótko mówiąc: urząd 21 wieku i przyjazny obywatelowi..

  Pytam więc.. dlaczego za moje podatki takie czerwone kapturki jeszcze tam pracują?

 6. Przez: o^o Zamieszczono: 18 czerwca 2014

  Co to znaczy WOLNE?

 7. Przez: Xyz Zamieszczono: 17 czerwca 2014

  Kiedy pierwsze wolne wybory w Skawinie? Podkreślam, WOLNE wybory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *