Radio WAWA nadaje już ze Skawiny

radiowawaOd 5 maja 2014 r. w Skawinie i okolicy słuchać można należącego do Grupy Time Radia Wawa. Prezentująca wyłącznie polską muzykę rozgłośnia wróciła do Małopolski po sześciu latach. Nadaje na częstotliwości 88,8 Mhz. Nadajnik znajdujący się w Skawinie według przyznanej koncesji wysyła sygnał do następujących miast i gmin: Brzeźnica, Czernichów, Kraków, Liszki, Mogilany, Myślenic, Skawina, Zabierzów.


Stacja nadaje lokalne treści. Wiadomości lokalne dla mieszkańców Krakowa i okolic nadawane są codziennie od 7:00 do 10:00 co pół godziny, a między 11:00 a 15:00 – co godzinę. Newsy regionalne zawierają m.in.: lokalne wydarzenia kulturalne i muzyczne, informacje o sytuacji na drogach oraz poranny magazyn lokalny, przedstawiający rozmaite materiały reporterskie.

Bardzo się cieszymy, że w końcu po wielu latach Radio WAWA wraca do Krakowa i w jego okolice.  Mamy spore grono wiernych słuchaczy, fanów polskiej muzyki, którzy cierpliwie na nas czekali. W tym roku zaczniemy także nadawać w Gdańsku i Nowym Sączu” – mówi Anna Paluszek, dyrektor programowa Radia WAWA. Lokalne serwisy czytają: Przemysław Kopiejka i Agnieszka Kucjas.

Magazyny ze Skawiny i Krakowa będą emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie: 22:00 oraz 22:30 (wiadomości dotyczące gminy Skawina) a także o godzinie 22:15 i 22:45 (informacje z Krakowa).

Pasma programowe Radia WAWA to: „Z Parą od rana” – poranny program prowadzony przez radiowe małżeństwo Monikę Tarkę i Roberta Kilena, wspieranych przez słynnego DeDektywa Inwektywa, czyli Tomasza Łysiaka; „Kultowa 10 po 10” Mariusza Nałęcz-Nieniewskiego; „Najlepsze Polskie Przeboje”, które prezentują słuchaczom Jarek „Jaro” Sobierajewicz i Mariusz Nałęcz-Nieniewski; popołudniowa „Polska Jazda” prowadzona przez Monikę Król oraz wieczorne „Muzyczne Biuro Zamówień” Rafała Wodzińskiego.

W soboty i niedziele w Radiu WAWA Paweł Wiszniewski zaprasza na „Weekend z gwiazdą”. W niedzielne wieczory Robert Kilen prezentuje „Wielką Płytę”, natomiast Jarek „Jaro” Sobierajewicz – „Kultową Listę Przebojów” – jedyne zestawienie w kraju z wyłącznie starszymi utworami, bez nowości muzycznych.

Radio Wawa jest siecią stacji lokalnych prezentujących wyłącznie polskie przeboje z lat 80., 90. oraz współczesne. Program rozgłośni dopasowany jest do słuchacza w wieku 25-45 lat.

Stacji poza Krakowem można słuchać też w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Krośnie, Opolu, Szczecinie i Ostrołęce. – W tym roku zaczniemy także nadawać w Gdańsku i Nowym Sączu – zapowiada Paluszek.

Oprócz warszawskiej spółki lokalny program na tej częstotliwości w Skawinie chciało nadawać Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozostawiła wniosek tej instytucji bez rozpoznania.

Źródło:
www.wirtualnemedia.pl | malopolskie-media.info

1 response to "Radio WAWA nadaje już ze Skawiny"

  1. Przez: nowy słuchacz Zamieszczono: 17 maja 2014

    Wyszukałem, zapisałem i słucham.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *