„Radosne pożegnanie szkoły” w Skawinie

JuvenilisW związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego skawińskie stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą organizuje dla dzieci happening pn. „Radosne pożegnanie szkoły”. Impreza odbędzie się w środę dnia 25 czerwca 2014 r. na skawińskim rynku.

 

Koniec roku szkolnego to doskonała okazja do świętowania i zabawy. Po całorocznym trudzie nauki nadchodzą upragnione wakacje. Właśnie z tej okazji stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą przygotowało dla dzieci wyjątkowe wydarzenie. 25 czerwca 2014 r. na Rynku w Skawinie odbędzie się wielka plenerowa impreza pn. „Radosne pożegnanie szkoły”, która rozpocznie się o godz. 10:00.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy min. malowanie twarzy, konkursy, zabawy sportowe, pokazy. W ramach imprezy przewidziany jest także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Pokaz przeprowadzi Szkolna Grupa Ratownicza Polskiego Czerwonego Krzyża z Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie.

Młodzież będzie także uczyć dzieci o zagrożeniach jakie mogą spotkać podczas wakacji i o tym jak się zachować w trudnych sytuacjach. Watro dodać, że uczniowie naszego liceum są aktualnymi Mistrzami Województwa Małopolskiego Pierwszej Pomocy.

Partnerami imprezy są Muzeum Regionalne w Skawinie oraz Gimnazjum nr 2 w Skawinie, którzy wspólnie przygotują i wystawią sztukę pt. Jak to Król Kazimierz Skawinę zakładał. Dla dzieci przygotowane są także słodycze.

Do wzięcia udziału w naszej zabawie zostały zaproszone wszystkie szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy.

Impreza będzie miała charakter imprezy otwartej dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bawmy się razem z naszymi dziećmi.

Źródło:
Anna Wąsowicz / Juvenilis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *