Relacja z dzisiejszej akcji Rower Pomaga (ZDJĘCIA)

SONY DSCGłównym elementem akcji “Rower Pomaga” jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne. Na stronie roweropomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2. Dziś happening miał miejsce w centralnej części gminy, na skawińskim Rynku. Uczestniczyli w nim mieszkańcy gminy w tym dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5, pełniącego wakacyjny dyżur.

Autorską akcję ROWER POMAGA Fundacja Ekologiczna ARKA realizowała po raz pierwszy w roku 2015. Pomysł okazał się ogromnym sukcesem. Uczestnicy akcji przejechali dotychczas ponad 958 000 rowerowych kilometrów. W tym roku chcą osiągnąć milion kilometrów! Ograniczyli w ten sposób emisję CO2 o ponad 239 t 525 kg. W akcji aktywnie uczestniczyło kilka tysięcy osób. Odbyło się ponad 50 lokalnych akcji i ukazało prawie 200 informacji w mediach. A przede wszystkim rozdano wymarzone rowery dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych – w sumie 47 sztuk.

Jak to działa?

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko. Wpisz przejechane kilometry na rowerpomaga.pl. Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.

Cele

Głównym celem akcji jest cel Fundacji Ekologicznej Arka – wspólnie z Wami przejechać 1 000 000 kilometrów. Co 20 000 kilometrów jeden rower będzie przekazywany dla potrzebującego dziecka. 

Dodatkowo w czasie trwania akcji będą pojawiać się cele szczegółowe zgłaszane przez gminy, firmy czy organizacje rowerowe. Każda z nich może ustawiać swój limit  kilometrów oraz liczbę rowerów, którą chce przekazać dla dzieci.

Do dziś uczestnicy akcji w gminie Skawina przejechali w sumie 20 660 km!

Wygrany rower zostanie przekazany do Domu Zakonnego Zgromadzenia Sług Miłości – Guanellianie – Centrum Don Guanella w Skawinie, gdzie znajduje się Rodzinny Dom Dziecka “Dar Serca” 

Link do funpage’a Domu na facebooku:
__P1200145rg

Idea

  • Rower pomaga ludziom – jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.
  • Rower nie szkodzi Ziemi – rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.
  • Rower daje radość dzieciom – dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na naszej stronie. Każde 20 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu akcji sponsorzy akcji nagrodzą rowerami, które przekażemy do Domów Dziecka.
  • Rower integruje – gminny, firmy i organizacje rowerowe mogą zgłaszać swoje własne szczegółowe cele rowerowe. Do każdego celu będzie przypisana dodatkowa pula rowerów dla potrzebujących dzieci. To doskonały sposób, by wesprzeć Domy Dziecka ze swojej okolicy i zintegrować lokalną społeczność wokół wspólnego celu.

ZDJĘCIA (autorstwa J.G.):

FILM:

1 response to "Relacja z dzisiejszej akcji Rower Pomaga (ZDJĘCIA)"

  1. Przez: poytre Zamieszczono: 1 września 2016

    Super sprawa… więcej takich akcji rowerowych. Rower powinien być podstawowym środkiem transportu po mieście… poza chodzeniem na piechotę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *