Relacja z finału Testu Wiedzy o Historii Skawiny (ZDJĘCIA)

__DSC_083828 sierpnia 2016 r. na hali widowiskowo – sportowej przy skawińskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się drugi etap – finałowy Testu Wiedzy o Historii Skawiny. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie, Towarzystwem Przyjaciół w Skawinie oraz Muzeum Regionalnym w Skawinie. Jego celem było rozbudzenie i upowszechnienie w mieszkańcach zainteresowania lokalną kulturą i historią, pogłębienie pamięci o historii naszej gminy; a także zapewnienie ciekawego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Do drugiego etapu zakwalifikowano 14 uczestników, którzy wypełnili I etap (Internetowy) konkursu. Portal InfoSkawina.pl był patronem medialnym tego wydarzenia.

I etap składał się z 50 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, z których należało wskazać prawidłową odpowiedź. II etap opiewał 2 części – pierwszą, składającą się z 20 pytań zamkniętych (wielokrotnego wyboru) i drugą składającą się z 20 pytań otwartych – krótkich odpowiedzi pisemnych.

Do finału konkursu przystąpiło 7 uczestników, którzy przez 60 minut zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi historii miasta i gminy Skawiny. Najlepszym znawcą dziejów Skawiny okazał się Piotr Borkowski, który zajął pierwsze miejsce i wygrał nagrodę główną w postaci 32 calowego Telewizora LED. Miejsce drugie przypadło Agnieszce Poniewskiej, która wywalczyła Tablet Lenovo. Ostatnie miejsce na podium zajęła Jolanta Dudziak, zdobywając cyfrowy aparat fotograficzny. Pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe publikacje Monografii Skawiny, unikatowe publikacje Towarzystwa Przyjaciół Skawiny i ciekawe gadżety.

__DSC_0812

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Pawła Kolasy oraz Starosty Powiatu Krakowskiego – Józefa Krzyworzeki. Patronat medialny nad konkursem objęli: InfoSkawina.pl, Telewizja Skawina, Skawinska.pl oraz skawina24.com.

Projekt był realizacją zadania publicznego współfinansowanego ze środków z budżetu Gminy Skawina.

Źródło:
Grzegorz Knapik / Juvenilis

2 response to "Relacja z finału Testu Wiedzy o Historii Skawiny (ZDJĘCIA)"

  1. Przez: gość Zamieszczono: 2 września 2016

    Widać na zdjęciach to olbrzymie zainteresowanie. Wakacje i nie było kogo zagonić, pełna widownia. Szkoda pieniędzy podatników.

  2. Przez: buktwa Zamieszczono: 1 września 2016

    Już nie ma na co wydawać środków publicznych jak konkurs wiedzy dla dorosłych. Bardziej podobają mi się programy dotyczące aktywizacji seniorów oraz dzieci i wciągniecie ich w wir sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *