Relacja VIDEO oraz ZDJĘCIA z Komisji Spraw Obywatelskich Rady Miejskiej w Skawinie

___IMG_6737Prezentujemy relację video oraz fotograficzną z Komisji Spraw Obywatelskich Rady Miejskiej w Skawinie, która odbyła się dnia 19 marca 2015 roku w Pałacyku “Sokół” w Skawinie. W trakcie komisji debatowano na temat “Bezpieczeństwa w Mieście i Gminie Skawina”. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który dla Państwa zarejestrowaliśmy.

W debacie swoje analizy, statystyki i materiały zaprezentowali komendant Komisariatu Policji w Skawinie asp. sztab. Grzegorz Hajto i Komendant Straży Miejskiej w Skawinie Wacław Siudut.

W spotkaniu komisji uczestniczyli m.in Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie komisarz Mateusz Deńda, radni Rady Miejskiej w Skawinie, burmistrzowie, przewodniczący zarządów osiedli, sołtysi, członkowie rad sołeckich i mieszkańcy.

Część 1:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=DyLOnwkSIgM”]

(wersja Full HD dostępna po przełączeniu)

Cześć 2:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=vdKqmIpBCsg”]

(wersja Full HD dostępna po przełączeniu)

ZDJĘCIA:

3 response to "Relacja VIDEO oraz ZDJĘCIA z Komisji Spraw Obywatelskich Rady Miejskiej w Skawinie"

  1. Przez: jarosław Zamieszczono: 24 marca 2015

    Zwalczanie narkomani, przeciwdziałanie alkoholizmowi, wspieranie rodziny to duży wydatek z budżetu miasta. Całkiem pokaźna grupa ludzi znajduje zatrudnienie, więc muszą czasem zabłysnąć medialnie. Ta działalność przekracza dochody z koncesji na sprzedaż alkoholu. Pan komendant powinien zapytać w której wiosce kwitnie produkcja narkotyków i przyjąć to jako zgłoszenie lub zatajenie informacji.

  2. Przez: cyklista Zamieszczono: 24 marca 2015

    Znamienne jest to, że w debacie na temat bezpieczeństwa nikt nie poruszył tematu bezpieczeństwa rowerzystów na drogach w gminie. Nie zmienia się nic w mentalności samorządowców i decydentów odnośnie roweru jako środka transportu. Dla nich temat jest nośny przed wyborami, po wyborach niedasie najprostszych spraw zrealizować. To następna ekipa włodarzy która metra drogi dla rowerów nie wybuduje przez cztery lata.

  3. Przez: k1 Zamieszczono: 24 marca 2015

    Ciekawe podejście do bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg zaprezentował radny R. Majdzik, zresztą nie pierwszy raz. Panie radny, parkowanie na przejściu dla pieszych powinno być ścigane przez wszystkie służby mundurowe, takie auta powinny być odholowywane na parking. Co to znaczy, że kierowca zaparkował tylko na chwilę bo jajka musiał kupić na placu targowym. Ja mam nadzieję, że kiedy powiatowej drogówce znudzi się filowanie przez lornetkę (akcja zapięte pasy i rozmowa przez komórki) zajmą się wszystkimi samochodami zaparkowanymi na przejściach i w obrębie skrzyżowania. Najlepszym przykładem bezczelnego zachowania kierowców jest Rynek, blokowanie wyjazdu z parkingów, parkowanie na zakazach, zawsze na chwilę bo ktoś do sklepu, banku. Chciałem przypomnieć o parkingu ul. Popiełuszki – Przychodnia Zdrowia, parkowaniu niezgodnie z oznakowaniem oraz na przejściu dla pieszych z którego korzysta tysiące osób. Panie radny pomyśl pan kiedyś o niechronionych użytkownikach dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *