Relacja z Dni Skawiny 2015 (ZDJĘCIA)

23273cp03„Weselmy się, bo nadszedł czas radowania” – słowa wypowiedziane przez króla  na zakończenie spektaklu „Wehikuł czasu” stały się jednocześnie zaproszeniem do dwudniowej zabawy podczas tegorocznych Dni Skawiny. W ostatni weekend maja Starorzecze Skawinki wypełniła niesamowita mieszanka różnorodnych dźwięków i atrakcji. Niespodziankę sprawiła także kapryśna pogoda…

Sobotnie obchody święta miasta zainaugurowała wyjątkowa podróż w czasie, w której wzięli udział m.in. Król Kazimierz, Burmistrz Skawiny i herold. Przedstawienie ubogaciły uczestniczki sekcji artystycznych CKiS w Skawinie prezentujące się w różnych odsłonach teatralnych i muzycznych. To właśnie spośród z nich władca miał wybrać tę najmilszą mieszkankę. Dziewczęta, aby wpłynąć na przychylność króla przybierały różne oblicza zgodne z konwencją epoki, w której właśnie na chwilę zatrzymał się zegar. Monarcha zadecydował, że tytuł najmilszej i nagrody rzeczowe należą się Wiktorii Balon. Natomiast pozostałe „damy”: Katarzyna Koza, Cecylia Wyroba, Aleksandra Patalong, Magdalena Duda, Wiktoria Fliszewska i Gabriela Igła również zauroczyły Kazimierza, który w podziękowaniu wręczył im upominki. Przewodnikami przez wieki byli: Joanna Gądek, Tomasz Okarmus, Kamil Cudejko i Marek Stokłosa.

Na scenie wystąpiły także młode baletnice: Aleksandra Bartuś, Justyna Barut, Natalia Orlicka, Martyna Wsołek, Kamila Łachman, szlifujące swoje umiejętności pod okiem p. Anny Ostafil. Nowoczesny ruch estradowy zaistniał, dzięki Freshest Crew w składzie: Natalia Szafraniec, Katarzyna Paciorek, Sylwia Skrzyńska, Mateusz Jarmoluk. Trenerem grupy jest Marek Kutyła.

Po firmowej prezentacji przyszedł czas na koncert zespołu Tacy Sami. Fanom piosenek Lady Pank w zabawie nie przeszkodził nawet padający deszcz. Starorzecze rozbrzmiało największymi przebojami kultowej formacji, nie zabrakło „Kryzysowej Narzeczonej”, „Zostawcie Titanca”, „Marchewkowe pole”, czy „Mniej niż zero”.

Rockowe brzmienia muzyki Lady Pank na dobre wprowadziły uczestników wydarzenia w ostrzejszy klimat, który został jeszcze wzmocniony przez gitary i wokal zespołu Alergen. Band przedstawił swoje autorskie piosenki, które tworzy od 10 lat. Można było zarówno wsłuchać się w teksty, jak i rozgrzać ciało w muzycznych uniesieniach.

Dla spragnionych kolejnych atrakcji przygotowaliśmy imprezę w klubowym stylu, pod kierunkiem DJ MIKE’a. Dyskotekowe flesze i miksowane na żywo utwory „przyciągnęły liczne grono gwiazd” na skawińską scenę.

Drugi dzień obchodów Dni Skawiny rozpoczęliśmy już od godzin przedpołudniowych, a dokładnie zainaugurowali go szachiści startujący w turnieju „O Koronę Króla Kazimierza”, który rozegraliśmy w skawińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Królem zawodów został Paweł Najman. Szczegółowe wyniki dostępne na podstronie dot. sekcji szachowej.

,„Liczy się tu i teraz” słowa piosenki Hatbreakers idealnie wkomponowały się w niedzielne świętowanie, w którym najważniejsza była słoneczna pogoda połączona z dobrą muzyką i rozrywką. Zespół mający na swoim koncie udział w programach „X Factor” i „Must be the music” przywitał publiczność miksem soulu, elektroniki, chilloutu i popu.

Ogromnym zainteresowaniem (zwłaszcza wśród dzieci) cieszyły się także atrakcje zaproponowane przez Sponsorów i Partnerów imprezy. Można było m.in. odwiedzić warsztat płatnerza, rozwinąć talent plastyczny, spróbować swoich sił w castingu przed kamerą, przeprowadzić doświadczenia z Muzeum Inżynierii Miejskiej, sprawić sobie nową fryzurę, porozmawiać z dietetykiem, dokonać analizy składu ciała, zbadać cukier, posmakować małopolskich potraw i wspólnie z kucharzem je przygotować.

Przez dwa dni cenne nagrody ufundowane przez Sponsorów czekały na odważnych startujących w kilku konkursach prowadzonych przez konferansjera. Panowie musieli prężyć muskuły, by jak najdłużej utrzymać kilkugramowe obciążniki. W tej samej konkurencji zmierzyły się także panie. Prowadzący z pomocą balonów zbadał również wielkość płuc uczestniczek kolejnego quizu. Przekonaliśmy się, że mieszkańcom naszej gminy muzyka w duszy gra, bo bez problemu odgadywali ścieżki dźwiękowe do wielu filmów. Trzech mężczyzn zmierzyło się w „tanecznej bitwie” wcielając się m.in. w Elvisa Presleya, Michaela Jacksona. Króla parkietu wybrała publiczność.

Sympatycy mocniejszego grania szaleli w takt dźwięków grupy Le Fleur. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się ich najnowsze piosenki oraz covery. Występ grupy na dobre rozgrzał widzów gotowych do przyjęcia gwiazdy wieczoru – PÜDELSÓW. Dla nich scena to drugi dom i nie ma się czemu dziwić, ponieważ od 30 lat podbijają całą Polskę swoją oryginalną twórczością. Koncert na Starorzeczu Skawinki przypomniał ich największe hity z różnych okresów muzycznych. Wspólnym ich mianownikiem jest zaskakujący tekst i brzmienie szybko i na długo wpadające w ucho. Ręce same składały się do oklasków, a nogi do tańca, gdy zagrali: „Kotek Mamrotek”, „Uważaj na niego”, „Wolność słowa”, „Samba Mamba”, „Czerwone tango”, „Kocham się”. Z okazji jubileuszu publiczność dyrygowana przez konferansjera zaśpiewała „Sto lat” i poprosiła o bis.

Finałowym punktem programu był wielobarwny i widowiskowy pokaz laserowy, który rozświetlił miejsce imprezy. Na drzewach przenikały różnorakie obrazy, a Park Miejski zmienił swoje oblicze.

Źródło:
Anna Śliwa / CKiS

Wybrane fotografie z Dni Skawiny:

Fot. Jarosław Karasiński

Więcej zdjęć TUTAJ.

A niebawem udostępnimy również i nasze zdjęcia z drugiego dnia imprezy.

AKTUALIZACJA (4 czerwca 2015 r.):

GALERIA ZDJĘĆ autorstwa Adriana Szymalskiego z K-Adr Photography:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *