Relacja z II Małopolskiego Kongresu Kobiet w Krakowie

___IMG_9340Justyna Kowalczyk otrzymała nagrodę „Srebrnego Pazura” przyznaną po raz pierwszy przez Małopolski Kongres Kobiet w trakcie trwającego dzisiaj II Małopolskiego Kongresu Kobiet w Krakowie, w Centrum Konferencyjnym ICE. W imieniu uhonorowanej tym wyróżnieniem laureatki nagrodę odebrała Małgorzata Jantos, Radna Miasta Krakowa, która w zastępstwie przebywającej na zawodach sportsmenki podziękowała za wyróżnienie.

Nagroda „Srebrnego Pazura” przyznawana jest przez kapitułę Rady Programowej kongresu dla kobiety, która swoim działaniem i postawą przynosi dumę Małopolsce, a także stanowi wzór godny do naśladowania. Justyna Kowalczyk to przykład kobiety, która nie poddaje się przeciwnością losu i odważnie realizuje swoje cele, czym motywuje inne kobiety. Posiada szczególnie mocny charakter czym inspiruje innych do podejmowania życiowych wyzwań.

Małopolski Kongres Kobiet to największa tego typu inicjatywa społeczna w województwie. W tym roku odbywa się pod hasłem „Kobiece perspektywy”. Kongres adresowany jest do wszystkich mieszkanek miast i wsi w Małopolsce, których łączy potrzeba rozmawiania na tematy ważne dla kobiet. Wydarzenie integruje środowiska kobiece Małopolski poprzez ukazywanie dobrych praktyk, skutecznych rozwiązań oraz poruszanie aktualnych inicjatyw i problemów. Jego głównym zadaniem jest podnoszenie świadomości, wzajemna pomoc a także budowania systemów wsparcia w różnych układach naukowych, biznesowych i społecznych w taki sposób, aby stanowiły one rzeczywistą siłę.

Organizatorem II Małopolskiego Kongresu Kobiet jest Stowarzyszenie Most Kobiet.

Honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Więcej na: www.malopolskikongreskobiet.pl

ZDJĘCIA:

Źródło:
Małopolski Kongres Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *