Relacja ze Skawińskiego Salonu Literackiego (ZDJĘCIA)

01-19Już za nami kolejna odsłona Skawińskiego Salonu Literackiego. Upalne niedzielne popołudnie 14 czerwca br. upłynęło z poezją Kazimiery Skałuby i muzyką Roberta Budzynia. Licznie zgromadzeni goście Salonu mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać wierszy z  tomiku poezji Kazimiery Skałuby pt. Wiersze wybrane.

Tomik został wydany w ubiegłym roku, ale na jego zawartość złożyły się utwory pisane w różnych latach i o różnej tematyce. Wysłuchaliśmy więc, w interpretacji samej poetki, wierszy: Nasza ojczyzna, W 60. rocznicę bitwy o Monte Cassino, Nasza Skawina, Królewski Kraków, Święty Janie Pawle Wielki, Wielkanocne święta, Lato na wsi, Złota polska jesień.

Wspaniałą oprawę muzyczną spotkania stworzył Robert Budzyń, który wykonał utwory: Wrześniowy Żołnierzu, Nie dane nam było, Pamięci ofiar Smoleńska, Nasza Polska Szkoła, Światło Betlejemskie.

Nie zabrakło  wzruszeń, refleksji i zadumy, ale również słów podziękowania za piękną poezję i porywającą muzykę. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami,  i  bukietami pięknych kwiatów.

Na koniec zaprosiliśmy na  słodkie poczęstunek, który zaserwowała w kawiarni Pałacyku „Sokół” pani Elżbieta Tatarczuch.

Dla  Roberta Budzynia było to spotkanie z pewnością wyjątkowe, bo w tym dniu właśnie przypadły urodziny naszego skawińskiego muzyka, więc oprócz toastu odśpiewanego przez wszystkich zgromadzonych było urodzinowe ciasto i świeczki.

Pięknie dziękujemy wszystkim tym, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie na Skawińskim Salonie Literackim, a przede wszystkim  Kazimierze Skałubie oraz Robertowi Budzyniowi, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie na salon.

Więcej fotografii: Skawiński Salon Literacki 14 czerwca 2015 r.

Źródło:
Biblioteka Pedagogiczna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *