Relacja ze Skawińskiego Salonu Literackiego (ZDJĘCIA)

DSC_2424W piękne, niedzielne, wiosenne popołudnie 12 kwietnia w Pałacyku „Sokół”  odbył się kolejny Skawiński Salon Literacki zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek”.

Artyści – członkowie Klubu Seniora przedstawili spektakl poetycko-muzyczny „A w nas ciągle wiosna trwa”.

Było radośnie i wzruszająco, czasem nostalgicznie i refleksyjnie, o miłości, przyjaźni, wartościach rodzinnych, o wierze, ale również o patriotyzmie i umiłowaniu Skawiny. Słowem o wszystkim, co ważne i fundamentalne w życiu każdego człowieka.

Artyści, pod kierownictwem Jadwigi Zacharzewskiej ,  zaprezentowali własne wiersze i teksty piosenek,  w rolę konferansjera wcieliła się Maria Blus.

Na scenie wystąpili recytatorzy: Cecylia Suder, Zdzisław Jurek, Zofia Maślanka, Zbigniew Kargol, Zuzanna Wędzicha, Zdzisław Samborski i Jadwiga Zacharzewska oraz chór w osobach: Jana Hajto, Zdzisława Jurka, Wiesławy Wątor, Wiktorii Stanek, Feliksa Szczypczyka, Bogusławy Mrugacz, Anny i Mariana Czapkiewiczów.  W rolę „dam w ramach” wcieliły się Zofia Górecka i Alicja Kosiba.

Licznie zgromadzona na sali publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami występ, nie obyło się także bez bisów i wielu ciepłych słów skierowanych pod adresem artystów.

Pięknie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaszczycili nas swą obecnością i już zapraszamy na kolejne salony z „Seniorkiem”!

Źródło:
Biblioteka Pedagogiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *