Relacja ze spotkania z Anną Onichimowską

IMG_4198.123 października 2015 r., punktualnie o godz. 9.00, rozpoczęło się spotkanie autorskie z poetką, pisarką i scenarzystką – Anną Onichimowską, która aby spotkać się ze swoimi czytelnikami, przyjechała specjalnie ze Szwecji, gdzie na co dzień mieszka.

Autorka mi.in. „Aleksandra”, „Dalekiego rejsu”, „Ducha starej kamienicy” czy „Zasypianek” spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami klas pierwszych Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, gdzie od kilku lat funkcjonuje Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci, prowadzony przez filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

Godzinne spotkanie, pełne emocji i uśmiechu pokazało, że dzieci bez skrępowania potrafią znaleźć wspólny język z osobą popularną nie tylko w Polsce. Autorka sięgając do swoich tekstów pozwalała wykazać się dziecięcej wyobraźni. Czy tytuł „Piecyk, czapeczka i budyń” jest ciepły? Jakie inne słowa są ciepłe? A jakie słowa i rzeczy są zimne? Odpowiedzi padały zróżnicowane, poza pierwszymi skojarzeniami takimi jak: zamrażalnik, zima i lody, dzieci potrafiły dopasować do tego również emocje – złość.

Pani Anna, po zdradzeniu, iż w dzieciństwie chciała zostać baletnicą, była zainteresowana planami zawodowymi swojej widowni. Pojawili się piłkarze (konkretnie kilku Robertów Lewandowskich), policjanci, księżniczki, pielęgniarki oraz „wykopywacze” dinozaurów.

Podczas spotkania był również czas na pytania uczestników (czy podczas pisania włącza Pani światło?) oraz zdobycie autografu i zrobienie wspólnego zdjęcia.

Pisarka Anna Onichimowska przyjechała do naszej gminy na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Wydarzenie sfinansowane zostało przez Instytut Książki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej na stronie biblioteki: www.biblioteka-skawina.pl

Źródło:
MBP Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *