Relacja ze spotkania z Marcinem Mellerem w Skawinie

IMG_4533.1W czwartkowy wieczór, 19 listopada w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie odbyło się spotkanie dla sympatyków różnorodnych talentów pana Marcina Mellera. Gość przyjechał do Skawiny na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Bibliotece Głównej. Wybór Pana Mellera nie był przypadkowy, jest bowiem osobą związaną z dziennikarstwem prasowym, ale także mediami takimi jak: radio i telewizja.

Pracując jako reporter i korespondent wojenny był obserwatorem i uczestnikiem tragicznych wydarzeń wojennych w wielu regionach świata. Wielokrotnie odwiedził Gruzję, ukoronowaniem czego jest wspaniała książka „Gaumardżos”, do której gość wielokrotnie podczas spotkania nawiązywał.

IMG_4528.1

Dzięki osobowości zaproszonego gościa spotkanie przebiegało w przesympatycznej atmosferze. Przepiękne, kolorowe slajdy ukazujące nieprawdopodobną urodę Gruzji budziły zainteresowanie uczestników, a interesujące i zabawne komentarze autora dopełniały całości przekazu.

W trakcie wieczoru padało wiele anegdot dotyczących organizacji pracy tak wielu dziedzin i obszarów zawodowych, po których porusza się Pan Marcin Meller.

Na zadawane pytania Pan Marcin odpowiadał chętnie i obszernie nie uchylając się od odpowiedzi nawet na najbardziej osobiste tematy. Z widowni padały pytania o okres kilkunastu lat pracy na stanowisku redaktora naczelnego miesięcznika dla dorosłych, traumatyczne przeżycia młodego korespondenta wojennego, sposobie dobierania tematów reportaży, niezrealizowane marzenia podróżnicze będące w sferze planów i przygotowań, najbliższe plany zawodowe i wydawnicze, a także o pracy w telewizji od kuchni.

Bezpośrednio po spotkaniu i świeżo dokonanym zakupie jednego z tytułów książkowych, ustawiła się długa kolejka do autora z prośbą o imienne wpisy.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zachwyceni, że w Skawinie mogli wziąć udział w tak fantastycznym wydarzeniu, a Pan Meller opuszczał nasze skromne progi bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany.

Spotkanie zostało sfinansowane przez Instytut Książki.

Źródło:
MBP w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *