Rolki i biegi na 650 lecie miasta Skawina

DSC_8979XII Międzynarodowy Bieg Skawiński już 10 maja 2014 r. Nie czekaj na ostatnią chwilę zapisz się do biegu już teraz a otrzymasz pamiątkowy numer startowy z imieniem i nazwiskiem w biegu głównym i na rolkach jeśli dokonasz zapisu i przelewu wpisowego do dnia 6 maja (wtorek) – data wpływu na konto. Limit startujących wynosi 1000 osób w biegu głównym – 10 km i 200 osób w biegu na rolkach – 9km.

Jako pierwsi o godz. 11.00 wystartują dzieci i młodzież. Zapisy i biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych tzw. „starorzeczu” obok Parku Miejskiego. Następny punkt programu to wyścig rolkarzy o godz. 14.30 w ramach III Biegu Skawińskiego na Rolkach na dystansie 9km. Na godz. 15.30 organizatorzy zaplanowali start biegu głównego na 10km, w ramach którego rozgrywane będą VI Mistrzostwa Polski Energetyków oraz V Mistrzostwa Gminy Skawina. Rolkarze i biegacze pokonują oznakowaną co 1km atestowaną przez PZLA trasę Skawina- Radziszów- Skawina.
DSC_8979
Start na głównej ulicy miasta Żwirki i Wigury obok Parku Miejskiego.Trasa jest łatwa o niewielkim przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta, został ustanowiony w 2012 r.
Mamy przyjemność zakomunikować, że Główne Nagrody w tegorocznej edycji to dwa telewizory Toshiba 40” LED, zwycięzcy zostaną wylosowani z pośród wszystkich pełnoletnich uczestników biegu głównego i rolkarskiego, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem.
Dla najlepszych w biegu głównym i rolkach czekają nagrody pieniężne oraz dodatkowo za biegowy rekord trasy. Oczywiście nie zabraknie pucharów, będą oryginalne statuetki ze stali szlachetnej specjalnie wykonane na okazję jubileuszu miasta, nagrody rzeczowe i inne niespodzianki. Każdy z uczestników biegu i rolek otrzymuje pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem oraz bierze udział w losowaniu dodatkowych nagród. Serdecznie zapraszamy 10 maja do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera i pyszna grochówka zapewnione.
Biuro i meta zawodów umiejscowione są w pięknej scenerii parku miejskiego obok Pałacyku Sokół. Odbiór numerów startowych i pakietów w dniu 10 maja od godz. 8.30 do godz. 14.00 – bieg na rolkach i 15.00 – bieg główny. Bieg Skawiński uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji “Polska Biega”.
Miło nam donieść Drodzy Biegacze o planowanej transmisji “na żywo” przez internet naszej imprezy, którą będzie można śledzić pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=SC6kn5JHfnI
Szczegóły oraz zapisy do biegu na stronie www.biegskawina.pl, www.maratonypolskie.pl oraz bieżące informacje na www.facebook.com/bieg.skawinski , zawody obsługuje firma Datasport.
 
W dniu biegu tj. 10 maja 2014 r. w godz. 14.15 – 16.30 droga Skawina – Radziszów – Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego, organizatorzy przepraszają za utrudnienia wszystkich zmotoryzowanych.
Program:
11.00 – Biegi dla dzieci i młodzieży
12.15 – Program artystyczny, dekoracja dzieci i młodzieży
13.45 – Nordic Walking-2km
14.30 – III Bieg Skawiński na Rolkach- 9km
15.30 – Bieg Główny – 10km
17.30 – Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród dodatkowych.
_Afisz_BIEG SKAWIŃSKI_2014
Numer_skawina_3

Źródło:
Adam Mrowiec – Dyrektor Biegu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *