Odpowiedź GDDKiA w sprawie ronda przy ul. Krakowskiej – rozpoczęcie prac dopiero końcem 2019 roku!

Jak nas informowano z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie jeszcze rok temu (zobacz: Kiedy powstanie rondo przy ul. Krakowskiej w Skawinie (wyjazd z tzw. obwodnicy Skawiny)? Jest odpowiedź GGDKiA) przebudowa skrzyżowania przy wlocie z obwodnicy na ul. Krakowską w Skawinie wymagała uzgodnień z innymi zarządcami dróg. W związku z uzgodnieniem wlotu ulicy Skotnickiej przez ZIKIT i rozszerzeniem zakresu przebudowy o skrzyżowanie z ul. Wapowskiego, a także interpretacją Urzędu Wojewódzkiego zaistniała konieczność  wystąpienia o odstępstwa do Ministra Transportu i Budownictwa, w zakresie odległości pomiędzy skrzyżowaniami. Wykonanie i pozyskanie nowych map oraz uzgodnienie rozwiązania przebudowy ronda przesunęło wówczas złożenie kompletnego wniosku o decyzję ZRID ( zgodę na realizację inwestycji drogowej ) do 15 marca 2018 r. Uzyskanie decyzji ZRID planowane było na czerwiec 2018 r. Rozpoczęcie prac z kolei planowane było (rok temu) na rok 2018. Teraz wiemy, że cała operacja przesunie się do czerwca 2020 roku! Poniżej odpowiedź rzecznika prasowego GDDKiA w Krakowie.

Odpowiedź GDDKiA w Krakowie z 15 listopada 2018 r. na nasze pytanie:

Dzień dobry,

Pierwotne plany przebudowy ronda przy ul. Krakowskiej musiały ulec zmianie, po tym jak okazało się, że Miasto Kraków będzie przebudowywać ulicę Skotnicką. Rozwiązania projektowe geometrii ronda trzeba było dostosować do przyszłej rozbudowy ul. Skotnickiej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wrony, którą planuje Miasto Kraków. Przeprojektowano geometrię ronda na tzw. „turbinowe”, które umożliwi przejazd dwoma pasami ruchu tranzytowego na kierunkach Obwodnica Skawiny – Skotnicka – węzeł Skawina przy A4 . Obecnie trwa uzyskiwanie uzgodnień dla zmienionego projektu.

Planowane jest uzyskanie decyzji ZRID w II kw. 2019 r. Procedura trwa w Urzędzie Wojewódzkim. Trwają również negocjacje z wykonawcą w zakresie wzrostu cen materiałów budowlanych i robocizny. Przewidujemy, że rozpoczęcie robót nie nastąpi wcześniej niż w III kw. 2019 r. a koniec prac planowany jest na II kw. 2020r.

Od 22 października 2018 r. trwają pracę przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Chmielka z ul. Hałacińskiego. Na 9 grudnia 2018 r. planowane zakończenia prac z możliwością wprowadzenia ruchu na to rondo. Po wprowadzeniu ruchu pozostałe prace wykończeniowe mają potrwać do maja 2019 roku.

Pozdrawiam

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

{…}

Zobacz także:

Kiedy powstanie rondo przy ul. Krakowskiej w Skawinie (wyjazd z tzw. obwodnicy Skawiny)? Jest odpowiedź GGDKiA

1 response to "Odpowiedź GDDKiA w sprawie ronda przy ul. Krakowskiej – rozpoczęcie prac dopiero końcem 2019 roku!"

  1. Przez: alee Zamieszczono: 18 listopada 2018

    Przez ostatnie lata w różnych pismach zbywano nas twierdzeniem że na tym odcinku drogi nr 44 nic się nie dzieje bo trwają konsultacje między zarządcami dróg co do jej kształtu. Teraz wychodzi na to że to były brednie a każdy działał na własną rękę za co zapłacimy czekaniem kolejne 1,5 roku bo projekty nie zgrywają się. Tak to jest gdy w urzędach brakuje ludzi z wyobraźnią (bo tytuły mgr i inż. nie zawsze świadczą o jej posiadaniu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *