Ruszamy z nową inicjatywą „Zapytaj Burmistrza”. Zapraszamy do zadawania pytań Burmistrzowi

Z nowym rokiem rozpoczynamy akcję „Zapytaj Burmistrza”. Zapraszamy do przesyłania do naszej redakcji pytań skierowanych do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Zebrane pytania będziemy cyklicznie przekazywać Burmistrzowi w celu ustosunkowania się przez Urząd do nich a następnie na naszej stronie będziemy publikować zarówno pytania mieszkańców, jak i odpowiedzi ze strony Urzędu.

Możecie Państwo zadawać pytania dotyczące pracy i organizacji urzędu, planów, problemów, a także strategii rozwoju gminy, sołectw, kwestii dotyczących oświaty, stanu infrastruktury, wydatków gminy, itp. czyli dotyczących dowolnej sfery działalności Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Urzędu oraz Gminy.

Może być to dobry sposób na komunikację między mieszkańcami a władzą, jednocześnie pozwoli on włodarzom na poznanie największych bolączek mieszkańców gminy Skawina.

Zapraszamy i zachęcamy do przesyłania pytań:  redakcja@infoskawina.pl

Nie wymagamy podawania pełnych danych osobowych i takich też nie będziemy nikomu przekazywać, ani publikować na stronie. Wystarczy samo imię czy nick/pseudonim.

Można też zadawać pytania w komentarzach poniżej.

Zapraszamy!

Zobacz także:

Ruszyliśmy z nową inicjatywą „Zapytaj Burmistrza”. Zapraszamy do zadawania pytań Burmistrzowi

9 response to "Ruszamy z nową inicjatywą „Zapytaj Burmistrza”. Zapraszamy do zadawania pytań Burmistrzowi"

 1. Przez: podróżny Zamieszczono: 9 marca 2017

  Kiedy odpowiednie służby zainteresują się fragmentem ulicy Podlesie w Radziszowie tuż obok przystanku autobusowego Radziszów – Włosanka, gdzie jezdnia wyraźnie obłamuje się w kierunku rzeki? Jest tu bardzo niebezpiecznie zwłaszcza gdy ślisko.

 2. Przez: ciekawy Zamieszczono: 25 lutego 2017

  Szanowna Redakcjo, Czy jest szansa na odpowiedzi? po jakim terminie będą ukazywać się odpowiedzi Urzędu na stawiane przez mieszkańców pytania?

 3. Przez: wkurzony Zamieszczono: 25 lutego 2017

  Kiedy mieszkaniec wsi otrzyma nakaz podatkowy pocztą lub do swojej skrzynki jak to ma miejsce w przypadku właścicieli posiadających nieruchomości lub grunty rolne na terenie naszej gminy a zamieszkujących na terenie innych gmin? To nieprzyzwoite, aby samemu gonić do wydających, którym za wydawanie płacą! Bywają to niejednokrotnie osoby starsze!
  Potem te same starsze osoby muszą udać się na pocztę lub do banku by zapłacić. No to jak…wydawali i kasę brali, trzeba było do nich iść a potem ich nie ma? i trzeba do banku!?Nie każdy umie elektronicznie i ma konto!
  Cuś nie tak!

 4. Przez: dromet Zamieszczono: 16 lutego 2017

  Jakie są plany w zakresie rozwijania zieleni w mieście? Ciągle wycinane są drzewa a sadzonych nowych nie widać

 5. Przez: Andrzej Zamieszczono: 16 lutego 2017

  Po protestach mieszkańców Skawiny aby nie posypywać ulic popiołem ze szlaką,Gmina Skawina na podległych sobie drogach już tego nie robi.Pozostają jeszcze drogi powiatowe i wojewódzkie które są sypane mieszaniną popiołu szlaki piasku i soli.Każde auto rozwozi to po mieście a wiatr roznosi po okolicy.Drogi bez krawężnika są ustawowo nie sprzątane zamiatarkami(takie polecenie)a pozostałe możemy obserwować jak często są sprzątane np. most w Samborku i sąsiednie ulice czy rondo Żołnierzy Niezłomnych .Czy Burmistrz Skawiny na swoim terenie może to zatrzymać? Czy decyzje wydają w Krakowie?

 6. Przez: poytre Zamieszczono: 15 lutego 2017

  Czy możliwe jest opublikowanie informacji z kamer z monitoringu on-line jak to robi GDKiA czy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Małopolsce?

 7. Przez: buktwa Zamieszczono: 15 lutego 2017

  Kiedy powstanie jakaś strona na temat atrakcji turystycznych w Skawinie?

  • Przez: LGD Blisko Krakowa Zamieszczono: 22 lutego 2017

   Witamy,
   taka strona już istnieje – zapraszamy na http://www.skarby.bliskokrakowa.pl . Portal gromadzi zbiór atrakcji turystycznych, szlaków pieszych, rowerowych, propozycję tras tematycznych – nie tylko gminy Skawina ale również gmin sąsiadujących.
   Co warto podkreślić istnieje również mobilna i darmowa aplikacja, która znacznie ułatwia odkrywanie okolicznych skarbów 😉

   pozdrawiamy
   LGD Blisko Krakowa

 8. Przez: pytanie1 Zamieszczono: 15 lutego 2017

  W związku ze smogiem – pytanie dotyczy zamiatania skawińskich ulic: na sucho czy na mokro? Ile polewaczek/zamiataczy wodnych wyjeżdża na ulice Skawiny i z jaką częstością? sporadycznie, czy systematycznie odbywa się walka z wtórną emisją?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *