Ruszył nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Czekają granty o łącznej sumie 70 000 zł!

info-icon-1-1010493-mOd 7 marca ruszył nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna w województwie małopolskim może zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, które do tej pory nie miały szansy zostać wcielone w życie. Na mieszkańców tego regionu czeka aż 14 grantów o łącznej sumie 70 000 zł.

Fundacja Tesco Dzieciom od 5 lat z sukcesem realizuje  różnorodne programy grantowe. Bazując na naszym doświadczeniu postanowiliśmy zaangażować się w program „Decydujesz, pomagamy”, którego działania obejmą całą Polskę. „Razem możemy więcej”, dlatego jesteśmy przekonani, że we współpracy z Tesco będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać społeczności lokalne  i zgodnie z hasłem Fundacji „dziś dbać o lepsze jutro” – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk,  Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom, Partnera Strategicznego programu.

Ze wszystkich zgłoszeń Komisja Grantowa wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 regionów – na tyle obszarów podzielona została Polska, aby w ten sposób stworzyć równe szanse dla organizacji zarówno z dużych, jak i małych miejscowości. W województwie małopolskim utworzonych zostało
14 obszarów. Kryterium podziału było rozmieszczenie sklepów Tesco, ponieważ to tam odbędzie się finałowe głosowanie na najlepsze projekty.  Klienci Tesco – a zarazem mieszkańcy danego obszaru – w otwartych głosowaniach zdecydują, który projekt otrzyma grant w wysokości 5 000 zł.
W województwie małopolskim głosowanie odbędzie się w sumie w 40 sklepach Tesco, a łączna pula grantów wyniesie aż 70 000 zł.

Od początku planowania programu było dla nas oczywiste, że to klienci naszych sklepów powinni zadecydować o tym, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. To oni bowiem najlepiej znają lokalne potrzeby. Dlatego o wyborze zwycięzców zadecyduje głosowanie w  sklepach Tesco, które odbędzie się w maju. Za każde zakupy – bez względu na wydaną kwotę – każdy klient otrzyma żeton, dzięki któremu będzie mógł zagłosować na wybraną przez siebie inicjatywę. A my – jako firma – z radością podpiszemy się pod wyborem naszych klientów – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Do programu można zgłaszać propozycje różnorodnych projektów wspierających aktywności i rozwój
w społecznościach lokalnych. Aby wysłać projekt, wystarczy wejść na stronę internetową programu www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie. Wnioski można składać od 7 marca do 3 kwietnia 2016 roku (do godz. 23.59).

Tesco Polska

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z około 440 sklepami,
od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia ponad 29 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne (np. Tesco dla Szkół), promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich zbiórki żywności czy walka z marnowaniem żywności.

Fundacja Tesco Dzieciom powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia. Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem ”50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *