Rząd przekaże 150 mln zł na walkę ze smogiem w Krakowie i Skawinie

W najbliższych dniach zostanie w tej sprawie podpisana umowa pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Krakowie, które dostarcza ciepło także do Skawiny. Efektem umowy będzie to, że NFOŚiGW przekaże 150 mln zł na budowę ponad 100 km odcinków sieci ciepłowniczej w Krakowie i Skawinie. Koszt tego projektu wyniesie prawie 300 mln zł, z czego połowę pokryje fundusz, a resztę MPEC. 

To ważna ekologiczna inwestycja, która pomoże zlikwidować ogrzewanie domów szkodliwymi piecami węglowymi. Ich mieszkańcy będą mogli skorzystać z tańszego ciepła z sieci.- Ważne jest to, że rozbudowa sieci będzie realizowana nie tylko w Krakowie, ale także w Skawinie. Dzięki temu nasi sąsiedzi nie będą nas już tak truli – mówi Bolesław Kosior, wiceprzewodniczący klubu PiS w krakowskiej Radzie Miasta, który wczoraj zorganizował konferencję w tej sprawie. 

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/rzad-przekaze-150-mln-zl-na-walke-ze-smogiem-w-krakowie-i-skawinie,12573996/

Rozbudowę sieci ciepłowniczej MPEC ma w swoim programie Skawiński Alarm Smogowy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *