W współpracy z salonem Volkswagen Porsche Zakopiańska oraz Auto Spektrum organizujemy dla Państwa w Skawinie możliwość jazdy testowej samochodami elektrycznymi Volkswagen ID 3, ID 4 oraz Dacia Spring i Renault Zoe Samochody będzie można oglądać i testować przez 3 dni.

W parku miejskim przy Pałacyku Sokół w godzinach 14:00 – 18:00 dostępne będą Volkswagen ID3 oraz ID 4 oraz na Rynku w Skawinie, w godzinach 12:00  – 15:00 dostępne będą Dacia Spring oraz Renault Zoe.

Uwaga obowiązuje rezerwacja na jazdy! Aby umówić się na jazdę testową należy dostarczyć informację z proponowaną godziną i modelem samochodu na adres email: p.drzyzdzyk@gminaskawina.pl telefonicznie/SMS: 532 458 080.Samochody elektryczne, są obecnie dużą konkurencją dla samochodów spalinowych. Gwarantują bezemisyjną podróż, oraz są zdecydowanie tańsze w eksploatacji.

Osoby korzystające z takich rozwiązań, w połączniu z domowymi elektrowniami słonecznymi, zapewniają sobie kilka lat praktycznie bezkosztowych podróży.
Prezentowane samochody charakteryzują się wysoką pojemnością akumulatorów, przez co ich zasięg może osiągać nawet 500km.
Dodatkowo pojazdy elektryczne, gwarantują wykorzystanie całej dostępnej mocy – od razu w momencie ruszania, a nie jak w spalinowych odpowiednikach po osiągnięciu odpowiedniego zakresu obrotów silnika.

  • W ID.3 są montowane litowo-jonowe akumulatory o pojemności wynoszącej nawet 77 kWh. Zasięg auta (wg WLTP) wynosi do 549 km.
  • Produkowana od 2021 roku Dacia Spring to samochód miejski oznaczający prawdziwą rewolucję. Jest obecnie najtańszym nowym samochodem elektrycznym oferowanym w Polsce, dzięki któremu elektromobilność staje się bardziej dostępna. Wszechstronny i praktyczny samochód o wyglądzie SUVa zrywa z dotychczasowymi kanonami i dysponuje rekordowo przestronnym wnętrzem, prostym i niezawodnym silnikiem elektrycznym o zasięgu do 230 km w cyklu WLTP mieszanym.
  • Volswagen ID.4 z akumulatorem o pojemności 77 kWh, pozwala na pokonanie do 523 km (wg WLTP) i rozpędza się do 100 km/h w 8,5 sekundy.
  • Nowoczesny i dynamiczny desing, czysta energia. Renault Zoe podkreśla swoją  osobowość oferując zasięg do 395 km (WLTP).

Źródło: OP / Gmina Skawina