Samorząd województwa: „TAK” dla 19 inwestycji drogowych, w tym II etapu budowy obwodnicy Skawiny

obwodnica_skawinyNa wtorkowej sesji Sejmiku, radni zadecydowali o wpisaniu do Wieloletniej Prognozy Finansowej projektu inwestycyjnego zaproponowanego przez Zarząd Województwa. Przedsięwzięcie obejmuje 19 inwestycji drogowych,  w którym znalazł się również II etap budowy obwodnicy Skawiny

 

II etap budowy skawińskiej obwodnicy obejmuje budowę ponad 4,5 km odcinka – od ulicy Energetyków, do połączenia z drogą wojewódzką 953, z uwzględnieniem skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego (DK 44).

Skawina jest położona przy drodze krajowej nr 44 – jednej z kluczowych tras w Małopolsce.  Budowa obwodnicy jest niezwykle ważnym i korzystnym przedsięwzięciem zarówno dla mieszkańców miasta jak i kierowców. Uwolni miasto od dużego ruchu tranzytowego, co wpłynie na wzrost bezpieczeństwa jego mieszkańców. Na inwestycji skorzystają również kierowcy, którzy nie będą musieli już stać w korkach i szybciej dotrą do wyznaczonego celu –  mówi Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Budowa obwodnicy Skawiny nie tylko usprawni komunikację w tej części województwa, ale będzie również impulsem do rozwoju gospodarczego miasta. Nowo powstające drogi pozwalają podnieść atrakcyjność inwestycyjną regionów. Bliskość Krakowa i dobre połączenie komunikacyjne to ważne atuty, które przyciągają inwestorów. Nowa trasa będzie nie tylko ważnym elementem dla firm, które już stacjonują w mieście, ale również przyciągnie nowych przedsiębiorców.

Źródło:
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie

UCHWAŁA NR LIII/830/14 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 1 lipca 2014 r. w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Województwa Małopolskiego:

(…)

I. W §1 w pkt. 2 w załączniku nr 2 „Wykaz Przedsięwzięć Wieloletnich Województwa Małopolskiego” wprowadza się zmiany polegające na:
1. wprowadzeniu nowych przedsięwzięć:
(…)
w poz. 1.1.2.50 Obwodnica Skawiny Etap II – lata realizacji 2015-2017, wartość całkowita zadania 49 000 000 zł (środki własne WM 15 510 000 zł, fundusze UE 33 490 000 zł). Zakres rzeczowy zadania obejmuje budowę obwodnicy długości ok. 4,5 km od ul. Energetyków do włączenia do drogi wojewódzkiej nr 953 ze skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego (DK 44).

2 response to "Samorząd województwa: „TAK” dla 19 inwestycji drogowych, w tym II etapu budowy obwodnicy Skawiny"

  1. Przez: alee Zamieszczono: 3 lipca 2014

    Jeszcze pozostanie rozwiązanie koszmaru jakim będzie zjazd z obwodnicy w kierunku węzła autostrady i tak już dziś zakorkowanego. Oczywiście odcinek należy do GDDKIA która pewnie nic nie zrobi jak to mają w zwyczaju w Małopolsce

    • Przez: krzyś Zamieszczono: 6 lipca 2014

      Jak to mówi burmistrz, jeśli wystąpią do nas z inicjatywą to my poprzemy działania GDDKiA 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *