SkaVienna 2017 – uroczyste wydarzenie muzyczne w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie za nami

Wspaniałe dekoracje i scenografia na miarę najpiękniejszych sal koncertowych, wykwintna muzyczna uczta, artyści światowej sławy i najważniejsze – znakomita publiczność. Koncert SkaVienna 2017 przeszedł do historii.

3 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej w Skawinie odbył się długo wyczekiwany Noworoczny Koncert Galowy w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej Obligato.

Za sprawą niecodziennych dekoracji Hala Widowiskowo-Sportowa przeobraziła się w prawdziwą salę koncertową. Bordowe dywany prowadziły gości do miejsc przeznaczonych dla publiczności, a złote i czarne materiały wysłaniały zarówno ściany, jak i trybuny, co dało poczucie elegancji. Przy każdym sektorze stały zapalone latarnie, na których widniały nazwy: Hofburg, Wiener Prater, Schönbrunn i Wiener Staatsoper. Odpowiednio dobrane kompozycje świetlne i romantyczne stoliki, zainstalowane w sali oraz korytarzu, wprowadzały odświętny nastrój. Dodatkowo na tę okoliczność zostały sprowadzone piękne czerwono-złote krzesła, nadające uroczystego charakteru wydarzeniu.

Największe zmiany dokonały się w szatni i przejściu prowadzącym do sali koncertowej. Wielu przybyłych wyrażało swój zachwyt nad misternie przygotowaną dekoracją. Hol, który na co dzień służy, jako salka szachowa, zmienił się nie do poznania.

Już pół godziny przed rozpoczęciem koncertu, sala wypełniała się wytwornie ubraną publicznością. Przybyło grono znamienitych gości. Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli sektora biznesu, rektorów wyższych uczelni, artystów i pisarzy, olimpijczyków oraz znanych dziennikarzy.

Muzycznemu wieczorowi towarzyszyła tradycyjna lampka szampana i życzenia noworoczne, a w przerwie koncertu był czas na kuluarowe rozmowy.

Ogromny podziw budził kunszt muzyczny występujących artystów. Muzycy tworzący Orkiestrę Straussowską Obligato pod dyrekcja Jerzego Sobeńko, po raz kolejny prezentując się w Skawinie, dali popis swoich umiejętności. Pięknie brzmiące głosy Iwony Sochy (sopran) i Leszka Świdzińskiego (tenor) oczarowały licznie zgromadzoną publiczność, która śpiewała wspólnie z solistami takie utwory jak: „Brunetki, blondynki”, „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo” z operetki Księżniczka Czardasza, kuplety Barinkaya z Barona Cygańskiego – „Wielka sława to żart” oraz najbardziej znany duet z Wesołej wdówki – „Usta milczą, dusza śpiewa”. W programie koncertu nie zabrakło również „Czardasza” Vittorio Montiego, porywającej polki „Tritsch-Trasch” i nastrojowego „Walca Cesarskiego” Johanna Straussa, od którego rozpoczął się występ.

Prowadzenie koncertu w wykonaniu Jolanty Suder było świetnym dopełnieniem muzycznej Gali. Zabawne historie z życia Orkiestry, opowiadane przez Panią Jolantę i samego Maestro, dodały finezji i polotu.

Niespodzianką i wyjątkową atrakcją wieczoru był występ par tańczących. Przed publicznością zaprezentowali się tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego CKiS w Skawinie: Izabela Mrowiec i Szymon Kunda – Mistrzowie Małopolski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii 16 – 20 open oraz najmłodsi adepci: Martynka Maślanka i Bartek Czepiel. Martynka i Bartek zatańczyli walca wiedeńskiego do utworu „Nad pięknym, modrym Dunajem”, ostatniego punktu programu, czym wzruszyli widzów.

Przypieczętowaniem Noworocznego Koncertu Galowego były 3 utwory zagrane na bis. Ostatecznie goście opuścili salę mając w uszach podniosłe, ale radosne brzmienie „Marsza Radeckiego”.

Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za przybycie i uczestnictwo w tym  wyjątkowym koncercie, życząc ponownie pomyślności w 2017 roku.

Iwona Najder, Anna Zając-Gut, fot. Jarosław Karasiński

Źródło:
W sali koncertowej – CKiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *