Skawina. 33-latek zlekceważył nakaz noszenia maseczki i polecenia mundurowych.

Spacerował bez maseczki, a gdy policjanci zainterweniowali, zachował się lekceważąco i arogancko. O sprawie został powiadomiony sanepid. Za takie zachowanie grozi kara pieniężna nawet do 30 tysięcy złotych.

W niedzielę (3 maja 2020 r.) skawińscy policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn spacerujących ulicami przy rynku, którzy nie zastosowali się do wydanego nakazu zakrywania twarzy maseczką lub innym materiałem. Wobec mężczyzn podjęli interwencję. Mundurowi poinformowali mężczyzn o popełnionym wykroczeniu i o podjęciu decyzji o nałożeniu na nich mandatów karnych za to przewinienie. Jeden z mężczyzn przeprosił za zaistniałą sytuację i bez dyskusji przyjął mandat. Drugi z kolei, 33-latek, odmówił przyjęcia mandatu, lekceważąco wypowiadając się na temat obecnie obowiązujących przepisów. W trakcie interwencji mężczyzna kilkukrotnie w podobnym tonie nie odpowiadał na polecenia nałożenia maseczki. Odmowa przyjęcia mandatu będzie skutkowała skierowaniem przez policjantów sprawy do sądu. Za popełnione naruszenie również sanepid może nałożyć na 33-latka karę pieniężną, w granicach od 5 do 30 tysięcy złotych.

Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów, nakazów i zakazów związanych z przeciwdziałaniem w rozprzestrzenianiu się wirusa, jak również do odpowiedzialnego zachowania wobec służb, które podejmują działania mające przede wszystkim na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.

Źródło: KPP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *