Skawina jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej

z20072613Q,Zanieczyszczenie-powietrza-w-miastach-UEŻywiec to najbardziej zanieczyszczone miasto w Europie – wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia. To nie koniec złych wiadomości, bowiem w pierwszej dziesiątce znajdziemy jeszcze pięć innych polskich miast. A na niechlubnym 12. miejscu znajdziecie Państwo Skawinę.

Raport WHO jest miażdżący dla Polski. 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE leży w naszym kraju. Co więcej pierwsze, niechlubne miejsce zajął Żywiec, a tuż za nim uplasowała się Pszczyna.

Czy mieszkańcy Skawiny i okolic macie wrażenie, że władza za Wasze pieniądze z podatków robi wszystko, by coś w tej kwestii powietrza się poprawiło?

Więcej znajdziecie na stronie TVNBIS pod linkiem: Przerażający raport ws. jakości powietrza. Polskie miasta na czele listy.

Poczytaj także tutaj: 33 z 50 miast UE z najgorszym powietrzem jest w Polsce.

Lista:

z20072613Q,Zanieczyszczenie-powietrza-w-miastach-UE

Źródło: TVN

A tymczasem w Skawinie…

_Lesistosc_Skawina

(fot. Czytelniczka)

7 response to "Skawina jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej"

 1. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 7 czerwca 2016

  Domy prywatne w okolicach ul. Słonecznej! Jest czerwiec a tam co wieczór kłęby dymu jak w środku zimy!!!! Co Wy palicie, po co!!!! To nie jest sezon grzewczy, we wszystkich blokach naokoło nie można okna otworzyć nawet wieczorem żeby przewietrzyć po upalnym dniu!

 2. Przez: bo koniec Zamieszczono: 24 maja 2016

  Boconiec pola 49°59’25” 19°49’54” woj. małopolskie, pow. krakowski gmina Skawina
  Pierwszy młyn w Samborku stanął na wzniesieniu Boconiec ok. 1381 r
  Twórcy nowej historii zrównali górę i ulokowali tam przemysł. Będzie czym oddychać w mieście, podczas ulewnego deszczu cały Samborek znajdzie się pod wodą. Nazwie się to lokalnymi podtopieniami, nie biorąc odpowiedzialności. Już dawno przekroczono równowagę ekologiczną, wyrzynając lasy i drzewa, natura upomni się o te zalane betonem tereny. Kto miał na tej eksploatacji zarobić już dawno zarobił, koszty będą ponosić wszyscy mieszkańcy a będą one coraz większe. Nic się samo nie zdarzyło, ktoś nad tym dobrze popracował, społeczeństwo spało wierząc w te wizje kreślone ręką decydentów, tak jak w obwodnicę która będzie lekiem na całe zło.

 3. Przez: obserwator Zamieszczono: 17 maja 2016

  Poniżej dowód na rzetelność gminnej informacji

  Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Środowiska, Rolnictwa i Geodezji http://www.malopolska.pl, http://www.malopolskie.pl podaje
  Eko-prognoza Małopolski – Prognoza zanieczyszczenia powietrza dla miasta Skawiny
  wtorek, 17 maja 2016 r. od godz. 0 do godz. 24
  Pojutrze na obszarze Skawiny zanieczyszczenie powietrza ozonem może przekroczyć poziom dopuszczalny.
  Zaleca się ograniczenie przebywania na powietrzu, szczególnie przez dzieci, osoby starsze i chore na astmę, a także ograniczenie czasu uprawiania sportów i ćwiczeń na otwartym powietrzu – zwłaszcza w godzinach 11.00 – 16.00.
  Kontakt:
  e-mail: ekoprognoza@umwm.pl
  tel. +48 12 63 03 295, fax +48 12 63 03 141

  a buźka pogodowa na stronie http://www.gminaskawina.pl/ “mówi”

  Skawina 17.05.2016 godz.07:00 jakość powietrza dobra
  (odczyt 17.05/2016 o godz.12:41)

  czy te optymistyczne pogodowe informacje gminne są prawdziwe?

  W jakim celu strona Skawiny podaje przestarzałe informacje – to jest tumanienie społeczeństwa – gdzie rzetelność urzędnicza?

 4. Przez: kpiny Zamieszczono: 16 maja 2016

  Pozorowane działania są (plany niskiej emisji itd., itp.), przydałaby się dobra organizacja i zarządzanie, a nie czekanie aż wyuczone ekologicznie przedszkolaki nauczą rodziców.

  Przykładzik :
  Jest rok 2016, Gmina Skawina zamieszcza w internecie najnowsze informacje związane z ochroną Środowiska

  1.Gmina Skawina – ochrona środowiska
  http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=&cat_id=86&menu_id=526&page=43 – wydział ochrony środowiska zajmuje się wieloma sprawami, ale jakością powietrza NIE.

  2. PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA DLA MIASTA I GMINY SKAWINA NA LATA 2007 – 2013 (!!!) nowszego nie ma

  3. Akty prawne (dot.środowiska) Artykuł w budowie…(!!!)

  4. Aktualności edukacja ekologiczna – W tej kategorii nie ma jeszcze żadnych aktualności. (!!!!)

  5. Buźka pogodowa jak zawsze uśmiechnięta, a informacje o stanie powietrza sprzed kilku godzin (tak było, a jak jest w tej chwili? nie wiemy). Jak nas “przyduszą/podtrują”, to dowiemy się o tym po fakcie

  6. naGminnie wycinane są drzewa, w upalne dni wysyłane są zamiatarki ulic wzniecające tumany kurzu (wtórna emisja pyłów, urzędnicy nie wiedzą, że istnieją polewaczki czyszczące?), Straż Miejska nie zauważa czarnych dymów unoszących sie z kominów, mnówstwo nienawistnych bazgrołów po całym mieście, a co z wodą na terenie byłej huty aluminium?

  7. Powietrzem zajmuje sie WIOŚ – Gmina umywa ręce, czyżby zabrakło podstawowej wiedzy co to jest zanieczyszczenie powietrza i jak się z nim praktycznie walczy?

  Plany (na lata przyszłe) są dobre (jak zawsze), ale do rozsądnej realizacji d a l e k o.

  I to nazywa się Gmina przyjazna mieszkańcom – środowisku nie!!

 5. Przez: Lokalny Zamieszczono: 16 maja 2016

  Sprzedam dom w Skawinie i przeprowadzę się do innego miejsca !

 6. Przez: czytelnik Zamieszczono: 14 maja 2016

  Starają się tworząc kolejne dokumenty i programy do szafy, za każdy płacąc po sto tysięcy. Podobno rusza ekologiczna edukacja przedszkolaków i młodszej młodzieży. Dwa lata myślą jak wprowadzić strefy płatnego parkowanie. Sześć lat myśleli nad MPZP by odrolnić i odlesić ponad tysiąc hektarów. Od lat zubażają ofertę komunikacji zbiorowej, betonują miasto, wpuszczają do centrum markety, do stref trucicieli, na ostatnie skrawki zieleni deweloperów. Tworzenie mitów, pozoranctwo działań oraz niedasie. To i tak łagodna ocena tego co wyprawia się w tej gminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *