Skawina na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie – 22-25 października 2015 r.

DSC_4277Udział obu skawińskich bibliotek – Biblioteki Pedagogicznej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – na Targach Książki w Krakowie stał się już tradycją. Tak, jak poprzednio, było to możliwe dzięki współpracy z Polskim Związkiem Bibliotek, pod którego szyldem można nas było odnaleźć
na stanowisku D65.

Podczas pracowitych “targowych” dni (22 i 24 października) promowaliśmy wydawnictwa UMiG Skawina, ale również wydawnictwa obu bibliotek. Dla Biblioteki Pedagogicznej była to świetna okazja do zaprezentowania autorskich tomików “Bajkowa niania. Bajki pomagajki dla najmłodszych” i “Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki”, które wydaliśmy wraz z UMiG i CWR w ramach akcji Skawińskie Dni Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Dla odwiedzających nas czytelników i miłośników literatury przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Zaprosiliśmy na Targi poetki, pisarki, postaci znane i lubiane, związane ze Skawiną.

DSC_4277

Więcej zdjęć tutaj.

I tak:

22 października zaszczyciła nas swoją obecnością pani Kazimiera Skałuba, która prezentowała tomik “Wiersze wybrane” oraz pani Sylwia Janik autorka książki “Latte”, którą gościć będziemy na listopadowym Skawińskim Salonie Literackim (już dzisiaj zapraszamy)

23 października w Saloniku Literackim dr Lidia Ippoldt promowała książkę Krystiana Głuszko
“Podaj łapkę misiu”. Książka ta, to bajka adresowana do dzieci z Zespołem Aspergera
(i ich rodziców), ale też do dzieci neurotypowych (i ich rodziców). Ważne jest to, że autor sam jest dotknięty Zespołem Aspergera oraz wieloma chorobami okołozaburzeniowymi, a w swych publikacjach pomaga innym, którzy borykają się z “chorobami duszy”. Miło nam dodać,
że Biblioteka Pedagogiczna znalazła się w gronie partnerów Wydawnictwa Alegoria, obok Fundacji Synapsis, Akademii Pedagogiki Specjalnej Instytutu Terapii i Edukacji Społecznej oraz Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

24 października swoją książkę “Historyczna wycieczka do Skawiny” przedstawiała Kazimiera Woźniak. Pojawiła się także pani Ewa Bartkowska z “Ja, judaszka”.

Na naszym stoisku gościliśmy również panią Dyrektor Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci, która przedstawiała kierowaną przez siebie bibliotekę i realizowane w niej projekty.

Cudownym, kolorystycznym akcentem stoiska były ręcznie robione zakładki i robótki, dzieło pań
z Koła Robótek Ręcznych “Razemkowo”, działającego przy TPS.

Nie było osoby, która minęła by nas obojętnie.

Targi Książki przyciągnęły rzesze zwiedzających, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców, wreszcie miłośników dobrej lektury.

Wszystkim, którzy zaszczycili nas swą obecnością pięknie dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Źródło:
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *