Skawina ponownie pielgrzymuje na Jasną Górę

_piel2„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w drogę 6 sierpnia 2015 r. spod Wawelu. Pielgrzymi ze Skawiny i okolic wędrówkę rozpoczną po Mszy świętej odprawionej w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego o 8:30.

Skawinianie od lat pielgrzymują w dwóch grupach: pierwsza, której patronuje św. s. Faustyna, łączy mieszkańców parafii Miłosierdzia Bożego, natomiast drugą tworzą wierni z kościoła św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – jej opiekunem jest św. królowa Jadwiga. Wspólnotę VI budują jeszcze, wyruszający 7 sierpnia 2015 r. mieszkańcy Liszek (grupa św. brata Alberta). Dla lepszej identyfikacji każda zbiorowość, oprócz własnego patrona, posiada odmienne barwy – kolejno żółte, czerwone i niebieskie – które przywdziewa 11 sierpnia na wejście do Częstochowy.

_piel2

źródło: UMiG Skawina

Podczas sześciu dni podróży, pielgrzymi pokonają ok. 124 kilometry, spędzając w drodze mniej więcej 26 godzin. Przejdą wieloma pięknymi drogami przez pola i lasy, ale odwiedzą też większe miasta, jak Krzeszowice czy Olkusz. Każdy dzień rozpoczną od Eucharystii, a uwieńczeniem doby będzie wspólna zabawa podczas tzw. „pogodnych wieczorów” i krótka modlitwa.

trasa

źródło: portal Konferencji Episkopatu Polski, “Opoka”

Tegoroczne pielgrzymowanie ma być szczególną formą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie. Dla wszystkich nie mogących osobiście zanieść swoich intencji przed obraz Czarnej Madonny, organizatorzy przygotowali specjalny adres e-mail, na który wysyłać można prośby i podziękowania: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl

Autor: Piotr Ćwik, s.

5 response to "Skawina ponownie pielgrzymuje na Jasną Górę"

 1. Przez: Idziemy! Zamieszczono: 7 sierpnia 2015

  Szczęść Boże. Ruszamy. Kierunek Frywałd, Krzeszowice, Czerna .. i Gorenice. A słoneczko GRZEJE!

 2. Przez: Idziemy! Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  Mników… było ciężko ale z uśmiechem i z Panem Bogiem. Teraz do kościoła.. Jutro do Gorenic.

 3. Przez: Idziemy! Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  Liszki – postój i konferencja. Ciepło.. 😉

 4. Przez: Idziemy! Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  Postój w Kopance zakończony. Ruszamy na Liszki.

 5. Przez: HB Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  Niech Was Bóg prowadzi, a będzie ciężko. Szczęść Boże!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *