Skawińscy działacze, piłkarki i piłkarze MTS Piast Skawina odznaczeni przez ministra sportu

___min33Skawińscy trenerzy i działacze sportowi: Krzysztof Durlik, Marcin Kuflowski, Zbigniew Morawski – otrzymali we czwartek, 30 października 2014 r., z rąk ministra sportu Andrzeja Biernata, odznaczenia państwowe „Za zasługi dla sportu”. Nagrodzono też młode piłkarki i piłkarzy Miejskiego Towarzystwa Sportowego Piast Skawina. Uroczystość odbyła się na skawińskim orliku.

Zaczęło się z lekkim opóźnieniem, bo minister Biernat i towarzyszący mu przewodniczący sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, Ireneusz Raś, jechali do Skawiny z Libiąża, gdzie minister był z podobną wizytą. Na znamienitych gości czekała ponad 30-osobowa grupa futbolistów Piasta Skawina oraz licznie zgromadzeni rodzice, a także zaciekawieni skawinianie. – Bardzo się cieszę, że jesteśmy dziś w Skawinie, gdzie możemy pochwalić się znakomitą pracą sportową z dziećmi i młodzieżą. Cieszę się, że spotykamy się na obiekcie orlik, bo to podkreśla, jak dobrym pomysłem był rządowy projekt Orlik 2012. – powiedział na wstępie Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, na którego zaproszenie minister Biernat zawitał do Skawiny.

Nagradzając trenerów i działaczy za pracę na rzecz sportu, minister Andrzej Biernat gratulował dotychczasowych osiągnięć. – Sądząc po tym, że jesteście panowie jeszcze młodzi, to na pewno nie ostatnie tego typu wyróżnienie i mam nadzieję, że będzie motywować do dalszej pracy i zaowocuje kolejnymi sukcesami – życzył wyróżnionym minister.

Wyróżnieni zostali również ci, dzięki którym praca ich trenerów i działaczy została dostrzeżona, czyli młodzi sportowcy. Dziewczęta i chłopcy, którzy w ostatnim czasie odnotowali bardzo dobre wyniki sportowe, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczone przez ministra w asyście wicemarszałka Jacka Krupy i posła Rasia, a także kandydujących na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Skawina: Anny Wąsowicz i Pawła Kolasy. Dla dzieci, ale ich rodziców było to duże przeżycie. – Szkoda, że tak rzadko jest okazja, by ktoś ważny dostrzegał Skawinę, ale możemy się cieszyć, że to właśnie do nas przyjechał minister – dało się słyszeć wśród zgromadzonych na uroczystości bliskich młodych piłkarzy.

Zadowolenia nie krył też prezes Miejskiego Towarzystwa Sportowego Piast, Łukasz Krupa: – Jest mi bardzo miło, że wśród wyróżnionych przez ministra Biernata osób, znalazło się dwóch związanych z MTS Piast Skawina. Odznaczenia przyznane trenerowi Durlikowi i dyrektorowi Kuflowskiego potwierdzają, że nasz klub w bardzo krótkim czasie wyróżnił się na tle wielu innych jako dobrze funkcjonujący organizm, wielka sportowa rodzina – ocenił.

Źródło:
Piast Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *