Skawiński diler zaoferował narkotyki … policjantom

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wpadli na trop dilerów narkotykowych. Dwaj mieszkańcy Skawiny (18 i 24 lata) zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Skawiny. Policjanci w ramach współpracy z miejscowym komisariatem patrolowali rejon parku miejskiego. Nagle podszedł do nich młody mężczyzna i zaoferował możliwość kupna środków odurzających. Diler nie zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, gdyż pełnili oni służbę w patrolu nieumundurowanym. Funkcjonariusze, aby dowiedzieć się, gdzie przechowywane są narkotyki wyrazili chęć zakupu oferowanych używek. Wraz z dilerem udali się do mieszkania, gdzie miało dojść do finalizacji transakcji.

Gdy znaleźli się w mieszkaniu, zastali tam mężczyznę trzymającego w ręku zawiniątko marihuany – wówczas policjanci ujawnili kim są i okazali swoje legitymacje.  Dwaj dilerzy zostali zatrzymani – to 18 – i 24 – latek ze Skawiny.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, na miejsce ściągnięto również psa tropiącego. Podczas tych czynności ujawniono i zabezpieczono 13 zawiniątek, w których znajdował się susz roślinny, wagi elektroniczne, telefony komórkowe, gotówkę w kwocie 5 tysięcy złotych – mogące pochodzić z przestępstwa.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty handlu narkotykami, przy czym 24-latkowi dodatkowo przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia. Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator (19 kwietnia br.) zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *