Społeczny Komitet Budowy Chodników „BEZPIECZNA DROGA 44” wyjaśnia

0003aSpołeczny Komitet Budowy Chodników „BEZPIECZNA DROGA 44” informuje, że Minister Infrastruktury i Budownictwa Pan Andrzej Adamczyk umieścił wyznaczone przez nas odcinki w zadaniach do realizacji na rok 2016.

W związku z wieloma pytaniami, które odcinki będą realizowane przy DK44, przedstawiamy wizualizację zadań Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Wskazane pod zdjęciami odcinki oznaczają miejsca (kilometraż drogi krajowej nr 44), w których zaczną albo skończą się poszczególne odcinki. To nie są długości (w metrach) planowanych części chodników. Takie wątpliwości się pojawiały i pojawiają, dlatego wyjaśniamy.

0001a

0002a

0003a

Źródło:

Społeczny Komitet Budowy Chodników “Bezpieczna Droga 44” / Marcin Pacułt

__

Problem z nazewnictwem (brak ujęcia nazwy Jaśkowice w planach) powstał na którymś z etapów konsultowania odcinków drogi i chociaż według kilometrażu wiadomym jest, że mowa jest o Jaśkowicach, to jednak wciąż powielany jest przez ministerstwo błąd w publikowaniu informacji o planowanej budowie chodników dopiero od Wielkich Dróg.

Jako portal obywatelski postaramy się zainterweniować u Ministra, by w końcu naprawiono ten powielany od wielu miesięcy błąd.

Zobacz także:

Oświadczenie Społecznego Komitetu Budowy Chodników „Bezpieczna Droga 44”

Bezpieczna Droga 44 – pisma

4 response to "Społeczny Komitet Budowy Chodników „BEZPIECZNA DROGA 44” wyjaśnia"

 1. Przez: AS Zamieszczono: 10 marca 2016

  od Krakowa ulicy Skotnickiej do Krasowskiej w Skawinie to już nie, ale kicha !!!!!!!!!

 2. Przez: głos Zamieszczono: 9 marca 2016

  Pytanie do SKBC “Bezpieczna Droga 44”
  Dlaczego został wyłączony z budowy odcinek w Zelczynie od sklepu Centrum Delikatesy w kierunku szkoły w Zelczynie? Sam sklep generuje ruch pieszy, jest piekarnia, inne sklepy, pobudowano dużo nowych domów, dzieci dalej będą musiały iść do szkoły niebezpiecznym poboczem? Czym kierował się Komitet wyłączając ten odcinek z budowy chodników?
  Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź na ten post.

 3. Przez: realista Zamieszczono: 8 marca 2016

  Czy odcinek Skawina (os. Hutników) – Skawina (Bahlsen przejazd kolejowy) jest ujęty w planie Społecznego Komitetu Budowy Chodników ?

  • Przez: dk44 Zamieszczono: 8 marca 2016

   Ujęty jest tak samo jak ten przy ulicy Krakowskiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *