Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Anna Onichimowska przyjeżdża na zaproszenie działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym roku gość przyjeżdża do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które funkcjonuje przy filii bibliotecznej w Woli Radziszowskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej (Wola Radziszowska nr 500).

Spotkanie realizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Zaproszony gość jest poetką, prozaikiem, dramatopisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Ogromną część jej życia stanowią podróże.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę magisterską poświęciła światu wykreowanemu przez Janusza Korczaka. Za pracę magisterką pt. Świat dzieci a świat dorosłych w powieściach Janusza Korczaka otrzymała nagrodę w konkursie na prace naukowe o twórczości dla dzieci na III Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu w 1977.

Po studiach pracowała jako redaktor książek dla dzieci, najpierw w Krajowej Agencji Wydawniczej, później w Młodzieżowej Agencji Wydawniczej. Następnie wspólnie z grupą zapalonych przyjaciół założyli Fundację “Świat Dziecka”, która organizuje okazjonalne akcje (obecnie fundacja organizuje międzywydawniczy konkurs na “Dziecięcy Bestseller Roku).

Anna Onichimowska zadebiutowała w roku 1976 wierszami dla dorosłych, zamieszczonymi na łamach „Sztandaru Młodych” oraz „Kultury”. Współpracuje z Polskim Radiem, jest autorką słuchowisk dla Teatru Radiowego. Jej debiutem książkowym był zbiór wierszy „Gdybym miał konia” wydany w 1980. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień literackich w Polsce i za granicą.

W latach 1995–2003 była przewodniczącą polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People), obecnie jest członkiem zarządu.

Anna Onichimowska napisała scenariusze dla teatru ( w tym Teatru Polskiego Radia), filmu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na: www.biblioteka-skawina.pl

Anna Onichimowska.1

Źródło:
MBP w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *