Spotkanie informacyjne w sprawie konsultacji społecznych dotyczących budowy dalszej części obwodnicy Skawiny

Obwodnica_Skawiny_CdNa stronie Urzędu Miasta i Gminy Skawina pojawiła się informacja, że w związku z opracowaniem projektu pn.: „Budowa obwodnicy Skawiny na odcinku od ul. Energetyków do włączenia do drogi wojewódzkiej nr 953”, dnia 29 kwietnia 2014 r. o godz. 16:00, w kinie „Piast”, przy ul. Węgierskiej 3 w Skawinie, odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach konsultacji społecznych.

Spotkanie ma na celu zasięgnięcie opinii mieszkańców oraz właścicieli gruntów, na których będzie zlokalizowana ww. inwestycja. Przedstawiciele biura projektowego IVIA Sp. z o.o. przy udziale Inwestora przedstawią i omówią planowane warianty przebiegu inwestycji.

Wnioski dotyczące przedsięwzięcia można składać osobiście bezpośrednio na spotkaniu lub drogą pocztową, mailową (w postaci skanu) w okresie od 22 kwietnia do 7 maja 2014 r. na poniższe adresy:

 • Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, ul. Głowackiego 56, 30-085 Kraków,  e-mail: b.korczak@zdw.krakow.pl, bądź przesłać faksem: (12) 44 65 702;
 • IVIA Sp. z o.o., ul. Jaskrowa 15, 43-382 Bielsko Biała,  e-mail: mduraj@ivia.pl, bądź przesłać faksem: (33) 822 46 67;
 • Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 14, 32-050 Skawina (na dziennik podawczy).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu. Materiały do wglądu wraz z formularzem wniosku znajdują się na stronach internetowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie: www.zdw.krakow.pl, biura projektowego IVIA: www.europrojekt.bielsko.pl oraz w dostępnych poniżej załącznikach.

Jak nas poinformował dnia 14 kwietnia 2014 r. Michał Duraj – Kierownik Projektu z firmy IVIA Sp. z o.o., w konsultacjach społecznych w gminie Skawina mogą brać udział również mieszkańcy gminy Skawina nie będącymi właścicielami gruntów, na których będzie zlokalizowana ww. inwestycja. Jednym słowem w spotkaniu informacyjnym w sprawie konsultacji społecznych może brać udział każdy.

Potwierdziła to również Barbara Korczak z Wydziału Przygotowania Inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Z Urzędu Miasta i Gminy Skawina również przyszła odpowiedź (17 kwietnia 2014 r.) na złożone zapytanie, w której potwierdza się, że każdy może wziąć udział w konsultacjach odnośnie projektu tej drogi. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konsultacjach.

Obwodnica_Skawiny_Cd(kliknij aby powiększyć)

Źródło: IGK / UMiG Skawina

Załączniki:

2 response to "Spotkanie informacyjne w sprawie konsultacji społecznych dotyczących budowy dalszej części obwodnicy Skawiny"

 1. Przez: dziwne Zamieszczono: 12 kwietnia 2014

  …Spotkanie ma na celu zasięgnięcie opinii mieszkańców oraz właścicieli gruntów, na których będzie zlokalizowana ww. inwestycja…
  Czy to znaczy, że mieszkańcy spoza objętych planem terenów nie mogą zgłaszać uwag?

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 13 kwietnia 2014

   Każdy zainteresowany mieszkaniec gminy Skawina może o tę kwestię zapytać UMiG Skawina (telefonicznie lub mailowo): tel.: 277-01-00, urzad@um.skawina.net

   PS. Nasz portal już wystosował mailowe zapytanie w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *