Po spotkaniu Skawińskiego Alarmu Smogowego w SP nr 2 w Skawinie

W dniach 17 i 18 stycznia 2017 r. w trakcie “wywiadówki” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie nauczyciele i wychowawcy skierowali  do rodziców dzieci i młodzieży uczącej się w tej szkole apel (prośbę) Skawińskiego Alarmu Smogowego o systematyczne monitorowanie stanu jakości powietrza w gminie Skawina i w przypadku przekroczenia dopuszczalnych stężeń zanieczyszczenia pyłem zawieszonym, podjęcie odpowiednich środków ostrożności wobec siebie i najbliższych. Tego rodzaju inicjatywa o charakterze informacyjnym warta jest podkreślenia bowiem zanim uda nam się zlikwidować problem smogu powinniśmy zadbać o to, aby ograniczać doraźnie skutki jego wpływu na zdrowie nasze i naszych bliskich! I przede wszystkim chronić najsłabszych. 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 wyraziła gotowość uwzględnienia w programie nauczenia lekcji z zakresu walki ze smogiem. Przedstawiciel SAS zaproponował wprowadzenie do nauczania w SP nr 2 scenariuszy lekcji opracowanych przez jedną z renomowanych krakowskich organizacji społecznych. Opublikowane przez nich materiały dydaktyczne dostosowane są do wieku ucznia i uwzględniają obecną Podstawę Programową, co pozwala nauczycielowi włączyć opracowany materiał do realizowanych przez siebie zajęć lekcyjnych. Nasza propozycja została przychylnie przyjęta. 

Skawiński Alarm Smogowy dziękuje Dyrekcji i całemu Gronu Pedagogicznemu SP 2 w Skawinie za wyrażenie gotowości nawiązania współpracy z nami oraz za podjęcie trudu uświadomienia uczniom i ich rodzicom problemu smogu w naszej gminie.

Skawiński Alarm Smogowy

1 response to "Po spotkaniu Skawińskiego Alarmu Smogowego w SP nr 2 w Skawinie"

  1. Przez: HB Zamieszczono: 27 stycznia 2017

    A zajęcia niech poprowadzi pani J.CH. ze świetlicy… ma wyjątkowo pozytywne podejście do dzieciaków :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *