Strajk nauczycieli w całej Polsce w tym gminie Skawina już pewny. Fiasko rozmów rządu z ZNP i FZZ

W związku z brakiem porozumienia między stroną rządową, a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, Witold Grabiec Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina ponawia apel do rodziców o pozostawienie dzieci w domach. Stwierdza w apelu opublikowanym na stronie Gminy Skawina, że: “Nie będziemy w stanie zapewnić dzieciom opieki w szkołach i przedszkolach. Zwracamy się z prośbą o cierpliwość i wyrozumiałość. Informacje będą przekazywane na bieżąco na naszej stronie internetowej  www.gminaskawina.pl,  za pośrednictwem profilu społecznościowego Facebook lub pod numerem tel. 12 276 31 26, w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.” Ostatnie propozycje rządu zostały odrzucone przez dwie centrale związkowe. “Solidarność” przyjęła z kolei propozycję rządu. “Będziemy mogli podpisać porozumienie” – oświadczyła wicepremier Beata Szydło po rozmowach w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog”.

Materiał video:

Źródło: Gmina Skawina

– Propozycje rządu zostały niestety odrzucone przez dwie centralne związkowe. Bardzo się cieszę, że “Solidarność” przyjęła naszą propozycję. Będziemy mogli podpisać porozumienie – oświadczyła wicepremier Beata Szydło po rozmowach w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog”.

  • Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycje dla nauczycieli, które przedstawił rząd. Zaakceptowała je jedynie “Solidarność”
  • Sławomir Broniarz poinformował, że od 8 kwietnia rozpoczyna się strajk nauczycieli
  • Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias wyjaśniła, że porozumienie rządu zawarte z NSZZ Solidarność odbyło się poza Radą Dialogu Społecznego

____

Więcej na: Onet.pl

Średnie wynagrodzenie nauczycieli w szkołach i przedszkolach Gminy Skawina za 2018 rok

1 response to "Strajk nauczycieli w całej Polsce w tym gminie Skawina już pewny. Fiasko rozmów rządu z ZNP i FZZ"

  1. Przez: SkawinaBezWyklętych Zamieszczono: 9 kwietnia 2019

    Nauczyciele nie głosują na PiSiewiczów, bo mają jakieś pojecie, że celem tej grupy jest nepotyzm i korupcja wynikająca z partyjnego zamachu na organy ścigania. Nic nie dostaną. Lepiej obiecać 100 zł za tucznika ludziom, którzy nie bardzo potrafią liczyć i szybko o tym zapomną. To ich elektorat. Miejmy nadzieje, że zbyt długo ten oszukańczy mechanizm nie potrwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *