Strajk nauczycieli w całej Polsce w tym gminie Skawina już pewny. Fiasko rozmów rządu z ZNP i FZZ

W związku z brakiem porozumienia między stroną rządową, a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, Witold Grabiec Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina ponawia apel do rodziców o pozostawienie dzieci w domach. Stwierdza w apelu opublikowanym na stronie Gminy Skawina, że: „Nie będziemy w stanie zapewnić dzieciom opieki w szkołach i przedszkolach. Zwracamy się z prośbą o cierpliwość i wyrozumiałość. Informacje będą przekazywane na bieżąco na naszej stronie internetowej  www.gminaskawina.pl,  za pośrednictwem profilu społecznościowego Facebook lub pod numerem tel. 12 276 31 26, w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.” Ostatnie propozycje rządu zostały odrzucone przez dwie centrale związkowe. „Solidarność” przyjęła z kolei propozycję rządu. „Będziemy mogli podpisać porozumienie” – oświadczyła wicepremier Beata Szydło po rozmowach w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

Materiał video:

Źródło: Gmina Skawina

– Propozycje rządu zostały niestety odrzucone przez dwie centralne związkowe. Bardzo się cieszę, że „Solidarność” przyjęła naszą propozycję. Będziemy mogli podpisać porozumienie – oświadczyła wicepremier Beata Szydło po rozmowach w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

  • Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycje dla nauczycieli, które przedstawił rząd. Zaakceptowała je jedynie „Solidarność”
  • Sławomir Broniarz poinformował, że od 8 kwietnia rozpoczyna się strajk nauczycieli
  • Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias wyjaśniła, że porozumienie rządu zawarte z NSZZ Solidarność odbyło się poza Radą Dialogu Społecznego

____

Więcej na: Onet.pl

Średnie wynagrodzenie nauczycieli w szkołach i przedszkolach Gminy Skawina za 2018 rok

1 response to "Strajk nauczycieli w całej Polsce w tym gminie Skawina już pewny. Fiasko rozmów rządu z ZNP i FZZ"

  1. Przez: SkawinaBezWyklętych Zamieszczono: 9 kwietnia 2019

    Nauczyciele nie głosują na PiSiewiczów, bo mają jakieś pojecie, że celem tej grupy jest nepotyzm i korupcja wynikająca z partyjnego zamachu na organy ścigania. Nic nie dostaną. Lepiej obiecać 100 zł za tucznika ludziom, którzy nie bardzo potrafią liczyć i szybko o tym zapomną. To ich elektorat. Miejmy nadzieje, że zbyt długo ten oszukańczy mechanizm nie potrwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *