Święta na drogach powiatu krakowskiego – podsumowanie akcji policji

130524155020_policja_large-300x180Święta Wielkanocne na drogach powiatu krakowskiego upłynęły dość bezpiecznie. Wydarzył się jeden wypadek, w świąteczny poniedziałek około godziny 22 w Kłokoczynie kierujący osobowym samochodem Renault potrącił pieszego, który znajdował się na środku jezdni. W trakcie badań ustalono, że kierowca był trzeźwy, natomiast pieszy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pieszy z miejsca zdarzenia karetką został przewieziony do szpitala.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili 245 kontroli pojazdów, a naruszających przepisy ukarali 118 mandatami karnymi. Przeprowadzili 2300 badań kierowców na zawartość alkoholu co pozwoliło na zatrzymanie 10 nietrzeźwych kierowców. Odnotowano 8 kolizji drogowych.

Policjanci z komisariatu w Słomnikach zatrzymali kierowcę w stanie po użyciu alkoholu, a badanie wykazało jego poziom na 0,3 promila. Kierowca miał już wcześniej orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Z podobnym przypadkiem mieli do czynienia policjanci z komisariatu w Skale, ale zatrzymany przez nich kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *