„Świętowali na biegowo” – relacja z III Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany

_dsc_022511 listopada 2016 r. odbył się III Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany. Była to kolejna impreza biegowa organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z Gminą Skawina i Gminą Mogilany, Gimnazjum nr 1, CKiS w Skawinie i SP w Mogilanach. Punktualnie o godz. 12.00 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy w białych i czerwonych koszulkach wyruszyli na 8 km trasę. 

Start odbył się z ulicy Witosa w Skawinie i dalej ulicami Bukowską, Batalionów Chłopskich, Wyspiańskiego, Korabniki, Chorowice, Kulerzów, ulica Skawińska z metą na  Rynku w Mogilanach,  najwyższym punkcie w okolicy. Trasa biegu bardzo urozmaicona, dosyć wymagająca o różnicy wzniesień ponad 160m.  Uczestnicy biegu podążający w kierunku mety w Mogilanach, najwyższego punktu w okolicy  mieli okazję podziwiać piękną panoramę Skawiny, Krakowa i okolic. Jako pierwszy na mecie zameldował się sąsiad z za wschodniej granicy TIMASHOV Volodymyr z Lwowa  a najlepszą z kobiet okazała się jego rodaczka  RYBALCHENKO Tetiana z miejscowości Kharkov. W klasyfikacji mieszkańców Gminy Skawina  I-miejsca zajęli Katarzyna Przywara  i Paweł Starzak ze Skawiny a wśród mieszkańców Gminy Mogilany Magdalena Płaziak – Kowalska z Libertowa  i Stopa Stanisław z Gaja. Najstarszym uczestnikiem  tradycyjnie był Stanisław Podzoba (76 lat) z Krakowa były olimpijczyk. Pogoda była bardzo łaskawa dla biegaczy, chłodno ale bez opadów a na mecie  uczestników dopingowali liczni mieszkańcy Mogilan i okolic.

Biuro zawodów na starcie biegu było umiejscowione w budynku Gimnazjum nr 1 w Skawinie, natomiast zakończenie imprezy, konsumpcja pysznego żurku i wręczenie nagród  odbyło się w Szkole Podstawowej w Mogilanach za co Dyrekcjom i pracownikom szkół serdecznie dziękujemy.  

Najlepsi biegacze otrzymali nagrody pieniężne, puchary, nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki i medale oraz dyplomy z wydrukowanym czasem i miejscem.

Na zakończenie całej imprezy wszyscy uczestnicy biegu brali udział w losowym podziale dodatkowych nagród. Nagrody wręczali przybyli przedstawiciele władz samorządowych i centralnych a także dyrektorzy szkół.

Serdeczne podziękowania i gratulacje składają organizatorzy wszystkim uczestnikom za przyjazd i udział w naszej kameralnej imprezie, którzy zechcieli w ten sposób świętować 98-rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Podziękowania dla  współorganizatorów, wolontariuszy, uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 w Skawinie, uczniów Gimnazjum w Mogilanach, Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Skawina i Gminy Mogilany. Szczególne podziękowania dla pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz nauczycieli z Gimnazjum nr 1 za pomoc i wsparcie organizacyjne. Serdeczne podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas.

Gorące podziękowania i słowa uznania dla sponsorów, darczyńców i partnerów:

Boryszew S.A. Oddział NPA  Skawina – partner generalny, Firma Kia Wadowscy, Pensjonat Iskra w Piwnicznej-Kosarzyskach, Firma Pall Metal Sp.z o.o. w Czernichowie, Firma Treko Laser  Skawina, Market Jan w Skawinie, Supermarket Piotr i Paweł w Skawinie, Lajkonik Snack Sp.z o.o., Firma Frezwid Sp.j., Firma Fiberling  Sp.z o.o. w  Mogilanach, Firma Waśpol  Sp.j. Skawina, Firma Ziaja, Firma ABC Maski Mogilany, Pan Grzegorz Stokłosa, Piekarnia Dąbrowski Skawina.

Komplet wyników plus galeria zdjęć: https://www.mogilany.biegskawina.pl

Linki do galerii ( do pobrania): https://drive.google.com/drive/folders/0B1HjcgO7EJpfVldMelhnU2hUSWs?usp=sharing

http://mogilany.pl/gmina-mogilany/poznaj-mogilany/galeria/album/102-iii-gorski-bieg-niepodleglosci-skawina-mogilany

Link do filmików:

[youtube_sc url=” https://youtu.be/ADXbkY6wNis”]     

[youtube_sc url=”https://youtu.be/C_q3tPbJuZ0″]                                                                                                                                                                                   
Za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym wszystkich serdecznie przepraszamy!!!

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Mogilany

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *