Termin otwarcia obwodnicy Skawiny znowu przesunięty! Wizyta wicemarszałka i ministra infrastruktury

23 kwietnia 2019 r. zadaliśmy pytanie Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Krakowie, inwestorowi budowy kolejnego etapu obwodnicy Skawiny od ronda przy ul. Energetyków aż do drogi krajowej nr 44 (ul. Piłsudskiego) w Skawinie, dotyczące szczegółowych informacji o terminie zakończenia prac i oddania do użytkowania budowanej obwodnicy. Zapytaliśmy czy termin 30 maja 2019 r. jest zagrożony, a jeśli tak, to dlaczego? Ponadto chcieliśmy się dowiedzieć, kiedy będzie można już tą drogą przejechać samochodem, rowerem, przejść pieszo. Mail z ZDW nadszedł dopiero wczoraj a jego treść znajdziecie poniżej.

Treść pytania skierowanego 23 kwietnia 2019 r. do ZDW w Krakowie:

Szanowni Państwo

Uprzejmie prosimy o szczegółowe informacje dotyczące terminu zakończenia prac i oddania do użytkowania budowanej obwodnicy Skawiny od ul. Energetyków do DK nr 44.

Czy termin 30 maja 2019 r. jest zagrożony?

Jeśli tak, to dlaczego?

Kiedy najprawdopodobniej będzie można już tą drogą przejechać samochodem, rowerem, przejść pieszo?

Z poważaniem

Redakcja

Odpowiedź ZDW w Krakowie z dnia 9 maja 2019 r.:

Szanowni Państwo,

obecnie wyznaczony termin zakończenia prac na odcinku drogi pomiędzy drogą krajową numer 44 i ul. Energetyków to 30.06.2019 r. Zmiana terminu została podyktowana orzeczeniem Sądu Okręgowego w Gdańsku, w postępowaniu pomiędzy wykonawcą i podwykonawcą,  zezwalającym na wstrzymanie robót podwykonawcy w zakresie robót bitumicznych. Wiązało się to koniecznością zmiany podwykonawcy wykonującego te roboty. Nowy podwykonawca został przedstawiony i zaakceptowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz rozpoczął przedmiotowe prace.

Planuje się otrzymać pozwolenie na użytkowanie tego odcinka drogi do sierpnia 2019 roku.

Dawid Gleń

stanowisko ds. kontaktów z mediami i informacji publicznej /DN-9/

tel.: +48 12 637 94 78

tel. kom.: +48 609 704 561

e-mail: d.glen@zdw.krakow.pl
——————————————————————————–
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
ul. Głowackiego 56
30-085 Kraków
http://www.zdw.krakow.pl

Jednocześnie, jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dziś odbędzie się w miejscu budowy wizyta gospodarcza wicemarszałka Łukasza Smółki i ministra Andrzeja Adamczyka, podczas której zostanie oceniony stan robót związanych m.in. ze zbliżającą się finalizacją prac przy budowie tutejszego mostu. Początek wizyty o godzinie 10.00, natomiast briefing prasowy rozpocznie się punktualnie o godz. 10.30, pomiędzy mostem a rondem na DK44.

Jak zauważają mieszkańcy, końcem kwietnia i początkiem maja na budowie obwodnicy nie było widać pracowników ani pracujących maszyn. Może wizyta marszałka, ministra i mediów zdopinguje wykonawcę do szybszego realizowania prac?

Źródło: ZDW / UMWM

Zobacz także:

Zakończenie budowy obwodnicy Skawiny (II etap) dopiero końcem maja 2019 r.

2 response to "Termin otwarcia obwodnicy Skawiny znowu przesunięty! Wizyta wicemarszałka i ministra infrastruktury"

  1. Przez: alee Zamieszczono: 15 maja 2019

    Niewątpliwie opóźnienie oddania do użytku jest na rękę rządzącym gdyż im przecięcie wstęgi bliżej jesiennych wyborów tym lepsze wrażenie i efekt wyborczy. Oddanie w końcu czerwca a odbiory może w sierpniu. Przypomnę tylko że poprzedni odcinek miał być zakończony do grudnia ale ponieważ 2 tygodnie wcześniej były wybory zakończono go miesiąc wcześniej(!) i co jest hitem przed wyborami zrobiono też odbiory… da się…

  2. Przez: andrzej Zamieszczono: 10 maja 2019

    Z gospodarską wizytą do Skawiny przybyli pełnomocnicy I Sekretarza. Szkoda słów, komuna wróciła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *