Test wiedzy o historii Skawiny – zaproszenie do udziału

plakat2Zapraszamy do udziału w teście wiedzy historycznej o Skawinie. Konkurs organizuje stowarzyszenie Juvenilis. Będzie on dwuetapowy, a nagrody dla zwycięzców cenne. Portal INFOSKAWINA jest patronem medialnym tego wydarzenia.

„Test wiedzy o historii Skawiny” jest realizacją zadania publicznego dofinansowanego ze środków Gminy Skawina. Skąd wziął się pomysł na organizację takiego konkursu?

Pomysł zrodził się podczas spotkania, na którym pisaliśmy wnioski o dofinansowanie w ramach zadań publicznych. Wówczas szukaliśmy takich zagadnień, które dotychczas nie były poruszane w naszej gminie. Chcieliśmy stworzyć i zapoczątkować cykl corocznych wydarzeń i konkursów, które mamy nadzieję, że wpiszą się na stałe do skawińskiego kalendarza. Głównymi zagadnieniami, które poruszaliśmy podczas tworzenia projektów była historia i tradycja naszej gminy. W konsekwencji, po uzyskaniu dofinansowania, w kwietniu bieżącego roku zorganizowaliśmy „I Skawiński Rodzinny Konkurs Kulinarny”, którego głównym tematem były tradycyjne potrawy z naszej gminy. Na okres wakacyjny zaplanowaliśmy konkurs historyczny, który zakłada przeprowadzenie testu wiedzy o historii naszego miasta i gminy.

Jaki jest harmonogram działań związanych z tym projektem, jaki będzie jego przebieg i kto może w nim wziąć udział?

Aktualnie większość działań organizacyjnych została już wykonana i jesteśmy na tzw. „ostatniej prostej”. Na dzień dzisiejszy udało nam się przygotować kampanię reklamową informującą o projekcie, specjalną – konkursową stronę internetową, a także zestawy pytań konkursowych i regulamin. Jeżeli chodzi o przebieg, to konkurs odbędzie się w dwóch częściach. I etap – internetowy, gdzie uczestnicy będą mogli rozwiązywać test, zostanie przeprowadzony w czasie Światowych Dni Młodzieży, tj. w dniach od 25 do 31 lipca 2016 r. bieżącego roku. Etap ten składać się będzie z 50 pytań zamkniętych – jednokrotnego wyboru. Finał (II etap) odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2016 r. od godziny 15:00 na hali widowiskowo – sportowej przy skawińskim Liceum Ogólnokształcącym. Wówczas 60 zwycięzców 1 etapu przystąpi do testu otwartego, składającego się z 20 pytań zamkniętych – wielokrotnego wyboru oraz 20 pytań otwartych. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba, która ukończyła 16 rok życia.

Jakie kryteria będą miały wpływ na wyłonienie listy uczestników zakwalifikowanych do finału, kiedy i gdzie ona się ukaże?

Kryteria są dwa: przede wszystkim ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi oraz czas udzielania odpowiedzi. Jest to test internetowy, gdzie każdy uczestnik ma możliwość przeszukiwania sieci – co w konsekwencji byłoby wielce niesprawiedliwe w stosunku do osób, które poświęciły swój czas i przygotowały się do konkursu. W związku z powyższym zdecydowaliśmy, że czas udzielania odpowiedzi – także będzie miał znaczenie. Lista zwycięzców przygotowana i opublikowana zostanie niezwłocznie po zakończeniu pierwszego etapu – maksymalnie do 14 dni przed finałem konkursu. Ukaże się na stronach internetowych konkursu i organizatora.

Łączna pula nagród rzeczowych to 2000 złotych, jakie będą nagrody?

Tak, a nawet więcej! Dla zwycięzców, którzy zajmą miejsca od I do III przewidujemy zakup nagród na łączną kwotę 2 tysięcy polskich złotych. Będzie to sprzęt elektroniczny. Planujemy także wręczyć nagrody dla uczestników, którzy zajmą miejsca od IV do X, otrzymają oni unikatowe pozycje wydawnicze oraz ciekawe gadżety i upominki. Ponadto każdy uczestnik 2-go etapu otrzyma dyplom uczestnictwa oraz słodki poczęstunek.

Z czego i czy w ogóle uczestnicy powinni się przygotowywać do testu wiedzy?

Oczywiście zależy to od posiadanej wiedzy każdego z osobna. Wydaje nam się, że wskazanym jest zaznajomienie się z pozycjami takimi jak: Monografia Skawiny i Monografia Parafii Śww. App. Szymona i Judy Tadeusza. Dobrze byłoby znać także Zabytkowe Kościoły, czy też Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w Gminie Skawina. Wszystkie pozycje dostępne są do wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie, a ich bibliograficzny opis znajduje się w regulaminie umieszczonym na stronie konkursowej.

Gdzie wejść aby wziąć udział w teście on-line, kto jest współorganizatorem, a kto patronem medialnym?

Test dostępny będzie w dniach od 25 do 31 lipca 2016 r. na stronie internetowej WWW.KONKURS.JUVENILIS.PL, informacji można także szukać na naszych stronach www.juvenilis.pl oraz www.fb.com/Juvenilis lub stronach współorganizatorów: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie (biblioteka-skawina.pl), Muzeum Regionalnego w Skawinie (muzeum-skawina.pl) oraz Towarzystwa Przyjaciół Skawiny (tps.skawina.pl). Patronami medialnymi konkursu są: Telewizja Regionalna Skawina TV (skawina.tv) oraz Portale Internetowe: Skawińska.pl, Skawina24.com, InfoSkawina.pl, tam również znajdą się informacje o konkursie.

Serdecznie zapraszamy do udział wszystkich chętnych!

plakat2

Źródło:
Juvenilis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *