Tragiczny finał poszukiwań Dominika. Jego ciało znaleziono dziś w lesie

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 19 kwietnia 2018 r. mieszkańca Kopytówki (gmina Brzeźnica). Jego ciało zostało znalezione w lesie w Bachowicach, niedaleko Ryczowa. Prokuratura ustala okoliczności tego zdarzenia. O poszukiwaniach zaginionego informowaliśmy na stronach Facebooka. Plakaty i zdjęcia zamieszczono również na witrynach sklepów, ogrodzeniach i tablicach ogłoszeń na terenie gminy Skawina.

Jak informuje portal wadowiceonline.pl w środę 2 maja 2018 r. około godziny 14:00 w lesie w Bachowicach niedaleko Ryczowa odnaleziono ciało zaginionego Dominika, mieszkańca Kopytówki (gmina Brzeźnica). Od rana strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz druhowie ochotnicy z OSP Sosnowice, OSP Marcyporępa, OSP Brzeźnica, OSP Brzezinka, OSP Bęczyn, OSP Paszkówka, OSP Bachowice, OSP Spytkowice wraz z policjantami prowadzili poszukiwania.

Zaginiony ostatni raz był widziany 19 kwietnia około godziny 21:35-21:50, kiedy wsiadł do busa relacji Kraków – Zator pod Centrum Kino Kijów w Krakowie. Odprowadzał go kolega. Powinien wysiąść w Jaśkowicach, skąd miał około 40 minut piechotą do domu w Kopytówce. Niestety nie dotarł do miejsca zamieszkania.


Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w tej sprawie. – podaje wadowiceonline.pl

Źródło: wadowiceonline.pl, OSP Spytkowice

AKTUALIZACJA (19 maja 2018 r.):

Jak nas poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie dnia 7 maja 2018 r.:

Dzień dobry,

Odpowiadając na Pana mail, informuję, że Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Dominika W. w okresie od nieustalonego dnia, nie później niż 2 maja br. w Ryczowie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 2 maja br. ujawnione zostały zwłoki Dominika W. który był poszukiwany jako zaginiony przez Policję. Zwłoki ujawniono w odległości około 1 kilometra od drogi asfaltowej w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Ryczów.

Według lekarza, który był na miejscu ujawnienia zwłok, zgon nastąpił najprawdopodobniej kilka dni wcześniej, wstępnie wykluczył on udział osób trzecich.

Celem określenia bezpośredniej przyczyny zgonu Dominika W. zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok, a na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora.

W sprawie są prowadzone badania zabezpieczonych śladów i dowodów oraz przesłuchiwani są świadkowie.

Rzecznik Prasowy

PPO Janusz Hnatko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *