Trwają badania ankietowe w ramach prac nad „Planem Gospodarki Niskoemisyjnej”

gospodarka_niskoemisyjnaBurmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w badaniu ankietowym w ramach prac nad „Planem Gospodarki Niskoemisyjnej” (PGN), w którym zostaną określone problemy i potrzeby związane z przeciwdziałaniem niskiej emisji. Bez opracowania PGN nie będziemy mogli skorzystać ze środków unijnych na wymianę pieców, czy instalację odnawialnych źródeł energii (OZE).

Ankiety posłużą wyłącznie w celu zdefiniowania problemu niskiej emisji i wyznaczenia właściwych działań zmniejszających emisję. To w PGN zostanie określone, czy mamy np. wymieniać piece węglowe na piece węglowe nowej generacji, czy powinniśmy instalować panele fotowoltaiczne, czy może modernizować kotłownie gazowe. W dużej mierze planowane działania będą wynikały z informacji przekazanych przez Państwa w ankietach.

Obecnie wiele programów dotacyjnych dopiero jest konsultowanych i nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, co do zakresu, czy poziomu dofinansowania. Można jednak wskazać, że dla nas dostępne będą środki (pod warunkiem posiadania PGN) na wymianę pieców na piece nowej generacji, instalację paneli fotowoltaicznych, kontynuację projektu solarnego, instalację pomp ciepła i termomodernizację. Jednak konkretne wnioski o dofinansowanie muszą wprost wynikać ze zidentyfikowanych w PGN problemów. Planowany poziom dofinansowania będzie się wahał pomiędzy 40-70% w zależności od rodzaju inwestycji i decyzji instytucji finansującej.

Ankiety dostępne są w wersji elektronicznej: KLIKNIJ TUTAJ oraz w wersji papierowej – w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rynek 3, pok. 4 (parter). Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące prac nad PGNKLKNIJ TUTAJ.

Osoba upoważniona do kontaktu: Barbara Ptak, Zastępca Kierownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG w Skawinie, tel.: 12 277 01 53.

Źródło:
UMiG Skawina / fot. aglomeracjazielonogorska.com

2 response to "Trwają badania ankietowe w ramach prac nad „Planem Gospodarki Niskoemisyjnej”"

  1. Przez: obserwator Zamieszczono: 28 kwietnia 2015

    Ale lecą dymy z komina elektrowni po zmroku.

  2. Przez: andrzej Zamieszczono: 28 kwietnia 2015

    Dzisiaj 27.04.2015 od godziny 19.00 z komina środkowego z CEZ Skawina(elektrownia Skawina) wydobywał się czarny dym.Często występuje to wieczorem.Mieszkaniec ma nie palić węglem ,jest polityka nisko emisyjna organizuję się ankiety .a taki kolos właściciel- Czech -może dymić bo ma taniej gdy wyłączy elektrofiltry.Wieczorem żadne służby tam nie wjadą.Proszę spróbować nikt wtedy nie pracuje.W Czechach by płacił ogromne kary,w Polsce wyjaśni że taki ma proces technologiczny i jest po sprawie.Mieszkańcom pozostaje monitoring stanu powietrza,i zalecenie mądrych głów “nie wychodzić z domów gdy stan powietrza jest zły”.No Skawina Zdrój to my nie będziemy. Zdjęcia dymiącego komina zrobiła Straż Miejska i miała wysłać do Ochrony środowiska w Skawinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *