Twój kandydat. PAP uruchomiła “wyszukiwarkę kandydatów do PE”

Polska Agencja Prasowa uruchomiła właśnie “wyszukiwarkę kandydatów do PE”. Interaktywna mapka w serwisie EuroPAP News pozwala znaleźć kandydata według okręgu i porównać programy komitetów wyborczych. Zakładka “Wybory do Parlamentu Europejskiego” jest interaktywna. Po wybraniu na mapie Polski jednego z 13 okręgów wyborczych pojawiają się zestawienia list i kandydatów. Wybierając jedną z list, można uzyskać informacje dotyczące programu wyborczego tego komitetu.
 
PAP uzyskała od wszystkich komitetów odpowiedzi na osiem ważnych dla UE i Polski zagadnień programowych. Chodzi m.in. o to, czy UE ma zmierzać w stronę federacji czy Europy ojczyzn, czy powinniśmy w Polsce wprowadzić euro, jak radzić sobie z migracją, co z budżetem unijnym, jak powinny wyglądać relacje z Wielką Brytanią po brexicie. Czytelnik łatwo może porównać odpowiedzi poszczególnych komitetów na te i inne pytania.
 
Kandydata można szybko znaleźć poprzez wyszukiwarkę; uzyskać informacje, w którym okręgu staruje, z jakiego komitetu, na którym miejscu na liście.

Wybory europejskie odbędą się w Polsce w najbliższą niedzielę, tj. 26 maja 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *