Ucieczka podopiecznych z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wielkich Drogach

policja powiatowa Kraków18 maja 2015 r. z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wielkich Drogach uciekli dwaj 15 –to letni podopieczni tej placówki. Ucieczka nie była do końca zaplanowana, chłopcy nie dysponowali pieniędzmi na transport i jedzenie. Dlatego też chcąc dostać się do Krakowa a następnie do Sandomierza postanowili zdobyć środki transportu.

W jednej z miejscowości w gminie Skawina dokonali kradzieży dwóch rowerów przechowywanych przez właściciela w garażu. Z uwagi na późną porę postanowili przenocować w szałasie. W nocy jeden z nich wybrał się jeszcze na „spacer” po okolicy. Efektem tego spaceru była rozbita szyba w sklepie i zdobycz w postaci kilkudziesięciu paczek papierosów. Więcej towaru nie zdążył zabrać gdyż spłoszył go włączony alarm.

Rano chłopcy na skradzionych rowerach dojechali do Krakowa. W okolicy jednej z krakowskich galerii prosząc przechodniów o pieniądze chcieli zebrać fundusze na dalszą podróż. Hojność ludzi nie była jednak zbyt wielka. Chłopcy jadąc ulicami Krakowa zatrzymali się na chwilę by odpocząć. Krakowscy policjanci patrolujący miasto zwrócili uwagę na młodych rowerzystów. Policjanci wylegitymowali chłopców i ustalili, że są poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie. W trakcie dalszej rozmowy przyznali się oni do dokonania kradzieży rowerów i włamania do sklepu. Opowiedzieli również o swoich zamiarach związanych z ucieczką.

Uciekinierzy zostali przekazani do ośrodka a skradzione rowery zwrócone zostały właścicielowi.

Źródło:
KP w Skawinie

5 response to "Ucieczka podopiecznych z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wielkich Drogach"

 1. Przez: EmilR Zamieszczono: 28 maja 2015

  Chciałbym się dowiedzieć czemu po ostatnich opadach deszczu w Skawinie zostają takie żółte plamy na chodnikach, autach i oknach? Jak wiecie co to jest to napiszcie proszę.

  • Przez: Justyna Zamieszczono: 28 maja 2015

   w związku z tym że wiosna w pełni…to żółte to są pyłki 🙂

   • Przez: EmilR Zamieszczono: 28 maja 2015

    Dziękuję za odpowiedź. Nie chcę siać propagandy, ale we wcześniejszych latach nie zwróciłem uwagi, aby po deszczu w takich okresach zostawały takie plamy, na chodnikach, oknach czy autach (nawet na tych które nie stoją pod drzewami). W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź 🙂

    • Przez: Witek Zamieszczono: 28 maja 2015

     Żółty nalot,osad to efekt pylenia brzozy,dawniej było mniej drzew.

     • Przez: Klon Zamieszczono: 29 maja 2015

      oraz z wiatropylnej sosny zwyczajnej (najliczniejszego drzewa w Polsce)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *