Uczeń ZSTE w Skawinie Jakub Pałac Finalistą II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej!

DSCN1145Centrum Organizacji Przedmiotowo – Tematyczno – Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych działające przy Fundacji Cerebrum w Białymstoku zorganizowało w roku szkolnym 2014/2015 II Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Unii Europejskiej.

Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Skawinie zgłosił do etapu okręgowego trzech uczniów (Jakuba Pałaca z 4 I , Szymona Domagałę z 2 LG i Konrada Cichonia z 2 LG), którzy osiągnęli najlepsze wyniki na etapie szkolnym Olimpiady, który odbył się 3 listopada 2014 r.

Na etapie okręgowym Olimpiady który odbył się 6 grudnia 2014 r. w ZSP MSG w Myślenicach, Jakub Pałac uzyskał trzeci wynik, co zapewniło mu udział w etapie centralnym Olimpiady. Etap ten odbył się 14 lutego 2015 roku na terenie współorganizatora Centrum w ZSO 9 – XIV LO im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku. Współpracownikiem merytorycznym Centrum jest Wydział Historyczno – Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku.

Olimpiada na poziomie centralnym została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich 66 uczestników odpowiadało na pytania dotyczące wiedzy ogólnej o Unii Europejskiej. Do drugiej części awansowało 37 uczestników, w tym Jakub Pałac. Tutaj obowiązywał zmienny program tematyczny.

Jakub Pałac uczeń 4 klasy w zawodzie Technik Informatyk został ostatecznie sklasyfikowany na miejscach 21-37, co dało mu tytuł FINALISTY II OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ.

DSCN1145

001

Andrzej Ciaptacz
Nauczyciel historii i społeczeństwa
oraz wiedzy o społeczeństwie w ZSTE

Źródło:
Starostwo Powiatowe w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *