Udany wspólny debiut Skawiny i Mogilan! (ZDJĘCIA)

___DSC_0420 (Kopiowanie)„Bieg mały, raptem 400 osób, a organizacja – rewelacja!!! Najwięksi by się nie powstydzili. Wszystko sprawnie, szybko, profesjonalnie. A te dzieci z obsługi- skąd wy bierzecie takie rezolutne dzieciaki? I to nie jeden czy dwa przypadki, ale chyba wszystkie i w Skawinie , i w Mogilanach. Nawet nie trzeba było o nic pytać same wcześniej odpowiadały na niezadane pytania, kierowały tam gdzie trzeba, totalne zaangażowanie, nie wstydziły się odezwać, nie stały jak te sieroty, co zdarza się na innych imprezach. Brawo.” Oto przekopiowane słowa z forum portalu maratonypolskie.pl jednego z uczestników I Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany 11.11. 2014, no cóż nic dodać nic ująć. Po znanym już w środowisku biegowym Biegu Skawińskim była to kolejna impreza organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z Gminą Skawina i Gminą Mogilany, Gimnazjum nr 1 oraz CKiS w Skawinie. Pogoda dopisała jak zawsze, słońce, kilkanaście stopni ciepła, zero deszczu, idealne warunki do biegania.

Punktualnie o godz. 12.00 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego 381 uczestników w białych i czerwonych koszulkach wyruszyło na prawie 8 km trasę z ul. Witosa przed Gimnazjum nr 1 w Skawinie a celem był Rynek Mogilański najwyższy punkt w okolicy – ok. 400m n.p.m. Jako pierwszy na mecie zameldował się Wojciech Kopeć z Osztynka a najlepszą z kobiet okazała się Wioletta Frankiewicz Krzeszowic, zwyciężczyni tegorocznego I Królewskiego Półmaratonu w Krakowie. W klasyfikacji mieszkańców Gminy Skawina I-miejsca zajęli Katarzyna Liskiewicz z Radziszowa i Paweł Starzak ze Skawiny a wśród mieszkańców Gminy Mogilany Sylwia Słomka i Konrad Francuz oboje z Mogilan. Zakończenie imprezy, konsumpcja pysznego bigosu i wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej w Mogilanach za co Dyrekcji i pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy.

Najlepsi biegacze otrzymali nagrody pieniężne, puchary, nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki i medale oraz dyplomy z wydrukowanym czasem i miejscem.  Na zakończenie całej imprezy wszyscy uczestnicy biegu brali udział w losowym podziale dodatkowych nagród łącznie Telewizorem 40” LED. Serdeczne podziękowania i gratulacje składają organizatorzy wszystkim uczestnikom za przyjazd i udział w naszej imprezie którzy, zechcieli w ten sposób świętować 96-rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podziękowania dla współorganizatorów, wolontariuszy, uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 w Skawinie, uczniów Gimnazjum w Mogilanach, Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Skawina i Gminy Mogilany.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas. Gorące podziękowania i słowa uznania dla sponsorów, darczyńców i partnerów, którzy poprzez pomoc finansową i wsparcie organizacyjne przyczynili się do wzorowej organizacji imprezy, w szczególności: NPA Skawina – sponsor główny, Lokalna Grupa Działania Blisko Krakowa, Elektrownia Skawina, Powiat Krakowski, Treko Laser, Galeria Skawina, Firma Frezwid, Firma Waśpol, Firma Wanicki, Firma Fiberling, Flisak Centrum Aktywnej Rehabilitacji, Bahlsen Polska, Lajkonik Snack, Warsztat Alfaserwis, Restauracja Stek, Bank Spółdzielczy w Skawinie, Restauracja Nowina, Hotel Dworek Skawiński, Firma Gawor Marta.

Klasyfikacja mężczyzn:

1. KOPEĆ Wojciech Olsztynek POL 00:27:17

2.OPIAŁ Grzegorz Wiśniowa POL 00:28:28

3.MAKOWIEC Robert Tuchów POL 00:28:52

4. HYDZIK Piotr Wadowice POL 00:29:21

5. PIWOWARCZYK Dominik Dobczyce POL 00:29:36

Klasyfikacja kobiet:

 1. FRANKIEWICZ Wioletta Krzeszowice POL 00:29:01
 2. HAYDER Kamila Wieliczka POL 00:32:56
 3. POGAN Eliza Kraków POL 00:34:02
 4. BROŻEK-WOŹNICZKA Natalia Kraków 00:36:25
 5. GRABOWSKA Anna Kraków POL 00:37:59

Klasyfikacja – mieszkańcy Gminy Skawina

 1. STARZAK Paweł Skawina POL 00:30:39

2 .SIEPRAWSKI Jakub Wola Radziszowska POL 00:31:04

 1. PAPIEŻ Marcin Radziszów POL 00:32:07
 2. MAŚLANKA Jarek Wielkie Drogi POL 00:32:35
 3. SITKO Paweł Facimiech POL 00:33:36

Klasyfikacja – mieszkańcy Gminy Mogilany

 1. FRANCUZ Konrad Mogilany POL 00:33:52
 2. KOPTA Adam Mogilany POL 00:34:28
 3. KIEBUŁA Krzysztof Mogilany 00:34:33
 4. KREMEL Tomasz POL Mogilany 00:36:22
 5. ŚNIEGOWSKI Marcin Mogilany 00:36:47

Za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym wszystkich serdecznie przepraszamy!!!

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina i Gminy Mogilany

GALERIA ZDJĘĆ:

Źródło:
Uczniowski Klub Sportowy Jedynka

2 response to "Udany wspólny debiut Skawiny i Mogilan! (ZDJĘCIA)"

 1. Przez: Katarzyna Liskiewicz Zamieszczono: 19 listopada 2014

  SPROSTOWANIE: W klasyfikacji mieszkańców gminy Skawina I miejsca zajęła Katarzyna Liskiewicz z Radziszowa a nie, jak podano w artykule, Danuta Liskiewicz.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 19 listopada 2014

   Taki tekst został nam przekazany i taki opublikowaliśmy z podaniem źródła.
   Już poprawione. Dziękujemy i jednocześnie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *