Urząd przedłużył termin odpowiedzi w sprawie udostępnienia protokołów z sesji

Powiadomienie_PrzedłużenieDnia 25 listopada 2014 r. złożyliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina wniosek o udostępnienie informacji publicznej w kwestii protokołów z Sesji Rady Miejskiej w Skawinie kadencji 2010 – 2014 (czytaj: Wniosek o udostępnienie i publikację w BIP protokołów z Sesji Rady Miejskiej w Skawinie). Dotychczas dostępne były i są jedynie nagrania w formacie mp3, co uniemożliwia osobom z dysfunkcją słuchu dostęp do tego, co było podejmowane i omawiane na sesjach. Utrudnia to także prowadzenie analiz i opracowań w oparciu o te dane (protokoły). Nie można z nagrań audio dowiedzieć się np.: którzy wybrani jako przedstawiciele mieszkańców radni byli (nie)obecni – i jak często – na sesjach.

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy od Burmistrza Miasta i Gminy Skawina powiadomienie, że niemożliwe będzie zrealizowanie naszego wniosku w ciągu ustawowych 14 dni.

Termin odpowiedzi przedłużono do 25 stycznia 2015 r. Ustawa o dostępie do informacji publicznej w art. 13 dopuszcza maksymalnie przedłużenie odpowiedzi na wniosek o 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

I takie przedłużenie (maksymalne prawem dopuszczalne) tutaj wykorzystano.

Poniżej pełna treść powiadomienia wysłanego do nas drogą elektroniczną (skan pdf):

Powiadomienie_Przedłużenie

Szkoda tylko, że protokoły (i inne dokumenty) nie są od razu cyklicznie (systematycznie) publikowane w BIP, jak to robią inne gminy (Czernichów, Zabierzów, Wadowice, Zator, Kęty, Krzeszowice, Wielka Wieś…).

Wystarczy przecież tylko raz coś opublikować w BIP, a potem mimo kolejnych wniosków zwykłych obywateli, dziennikarzy, radnych nie będzie trzeba tych informacji na nowo przygotowywać każdemu z osobna.

Czysta oszczędność czasu i środków.

Jak tylko otrzymamy informację o opublikowaniu protokołów w BIP, przekażemy Państwu te informacje na portalu.

Zobacz także:

Wniosek o udostępnienie i publikację w BIP protokołów z Sesji Rady Miejskiej w Skawinie

1 response to "Urząd przedłużył termin odpowiedzi w sprawie udostępnienia protokołów z sesji"

  1. Przez: Łowca lemingów Zamieszczono: 11 grudnia 2014

    No i co moje wyborcze lemingi 🙂 Nowa władzuchna, a jakby po staremu 😉 Zielona kraina.. POlandia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *