Urząd wysłuchał mieszkanki. Buduje zjazd dla wózków i rowerów przy schodach na parking w Skawinie (AKTUALIZACJA)

__P1140616W styczniu 2014 r. w ramach systemu usterkowego (Usterki w gminie Skawina), który stworzyliśmy dla mieszkańców gminy Skawina, przesłaliśmy do UMiG Skawina pierwsze zgłoszenie od mieszkanki naszej gminy. Usterka ta została umieszczona na ww. profilu facebookowym, a jej treść znajduje się również poniżej. Minęły dwa miesiące i Urząd przystąpił do prac nad usprawnieniem komunikacji w obrębie wejścia na parking przy budynku skawińskiego basenu.

Treść zgłoszonej w styczniu 2014 r. usterki:

Moi Drodzy przy naszym skawińskim basenie znajdują się/jak pewnie wiecie/ wielkie,szerokie schody,które prowadzą na parking.Uważam,że jest tam bardzo potrzebny zjazd dla wózków dziecięcych,inwalidzkich,rowerów w celu usprawnienia komunikacji naszym mieszkańcom./ O czym świadczy wyjeżdżona obok ziemia./Prawie codziennie przejeżdżam obok na rowerze do pracy i myślę,że byłoby to dobre nie tylko dla mnie,ale i dla innych użytkowników basenu,sklepu,parkingu. W tej chwili trwa obok budowa nowych miejsc parkingowych, więc jest to dobra chwila aby to zmienić.Proszę o szybką reakcję,odpowiedz,zobaczymy czy ta strona ma siłę twórczą. Brak Dróg rowerowych to już inna opowieść. (…)

Elżbiety Sumera

Poprosiliśmy wówczas Urząd o zajęcie się tym problemem i informację zwrotną.

Jak wynika z fotografii zamieszczonych poniżej (wykonanych w dniu wczorajszym), taki dodatkowy zjazd dla wózków dziecięcych, inwalidzkich oraz rowerów jest właśnie budowany.

__P1140616

__P1140617

I już po zrealizowaniu podjazdu:

SONY DSC

SONY DSC

Zachęcamy Was do wysyłania kolejnych zgłoszeń (usterek) na adres redakcji. Dane kontaktowe znajdziecie w górnej zakładce Kontakt. Wszystkie nadesłane zgłoszenia przekażemy do UMiG Skawina, ponadto na bieżąco publikujemy je na stronie Facebook, gdzie każdą z nich można na bieżąco komentować.

facebook   profil Usterki w gminie Skawina na Facebooku

AKTUALIZACJA z dnia 8 kwietnia 2014 r.:

W dniu 8 kwietnia 2014 roku otrzymaliśmy maila z UMiG Skawina o poniższej treści:

“Dzień dobry,

W odpowiedzi na przesłane przez Państwa zgłoszenie Pani Elżbiety Sumera z dnia 14.01.2014 r. uprzejmie informuję, że wnioskowane prace – tj. wykonanie zjazdu dla wózków przy istniejących schodach w rejonie basenu „CAMENA” w Skawinie zostały wykonane.

Pozdrawiam,
mgr inż. Andrzej Szymczak

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie
Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej”.

Sprawę tym samym możemy uznać za pozytywnie zakończoną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *