Usterka 24 – złamana od kilku miesięcy ławka na przystanku Skawina Rynek

_DSC_0836W skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą czwartą z nich jest przesłane przez Pana Grzegorza zgłoszenie dotyczące “połamanej (od kilku miesięcy) ławki na przystanku Skawina Rynek w kierunku Oświęcimia”. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna treść zgłoszenia). Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź i interwencję w tej sprawie.

Treść zgłoszenia (usterka nr 24):

Witam chciałbym zgłosić problem połamanej (od kilku miesięcy) ławki na przystanku Skawina Rynek w kierunku Oświęcimia. Każdego dnia z przystanku korzysta kilkaset osób, zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych (także turystów). Wiele razy spotykam się z faktem, że ludzie brzydzą się usiąść na ławkach ponieważ są w okropnym – ohydnym stanie. Przydałoby się wymienić deski na nowe lub chociażby je pomalować. Do tego dochodzą złamane deski na których nie da się usiąść. Oczekiwanie na środek lokomocji w takich warunkach jest bardzo niekomfortową sprawą – dlatego zwracam się z prośbą do redakcji InfoSkawina.pl o interwencję w tej sprawie. 
Z poważaniem 
Grzegorz
___
Załączniki:
zastanawiające że nikt się tym od tylu miesięcy nie zajął…
___

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już rok!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

6 response to "Usterka 24 – złamana od kilku miesięcy ławka na przystanku Skawina Rynek"

 1. Przez: T Zamieszczono: 22 listopada 2015

  Przechodziłem dziś koło przystanku i o dziwo ławka naprawiona ale w sumie nie zaszkodziło by wymienić wszystkie czy chociaż wymalować… no cóż

 2. Przez: rudi Zamieszczono: 16 listopada 2015

  Do podstawowych funkcji radnego należy:utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami – proponuję stworzyć platformę “Głos mieszkańca do radnego …tu wpisujemy nazwisko, -radny będzie miał czarno na białym o co chodzi i musiał/powinien odpowiedzieć. Telefonów radni często nie odbierają.

  Pierwsze pytanie: punkt3 z ostatniej XII sesji “Pisemna informacja z realizacji uchwał podjętych w ostatnim kwartale bieżącego roku”.Przyjęta jednogłośnie. Proszę o podanie linku gdzie mieszkaniec może sobie tę informację przeczytać.

  • Przez: Janek Zamieszczono: 16 listopada 2015

   Do@Rudi. Radni to cie znajdą jak się będzie zbliżał okres wyborów a teraz zapomnieli już o wszystkich… jaki telefon marzenie żeby odebrali.

 3. Przez: olo Zamieszczono: 15 listopada 2015

  nie ma sie czym zajmowac,tylko zlamana lawka!wstyd

  • Przez: Janek Zamieszczono: 16 listopada 2015

   Do@Olo. A dlaczego niby wstyd może to być nawet kosz uszkodzony… wstyd to jest że w takim miejscu jak przystanek w samym Rynku ma 2 deski i to ma być ławka?! Nie taki powinien być to jest wizytówka miasta.

   • Przez: olo Zamieszczono: 16 listopada 2015

    wizytowka miasta jest piekny betonowy ryneczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *