Usterka 38 – uszkodzone urządzenia zabawowe w skawińskim Parku Miejskim (ODPOWIEDŹ URZĘDU)

[AKTUALIZACJA 4.10.2018 r. – Odpowiedź Urzędu] W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Trzydziestą ósmą z nich jest przesłane przez jednego z naszych Czytelników zgłoszenie uszkodzeń urządzeń zabawowych w Parku Miejskim w Skawinie. Według relacji Pana Macieja – usterki te w momencie “katastrofy budowlanej” stworzą bardzo duże zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale i życia dzieci bawiących się na ww. urządzeniach ale i również dla osób/dzieci będących w pobliżu tych urządzeń. Przekazał nam też cztery fotografie przedstawiające stan tych urządzeń. Poniżej treść usterki, którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję i naprawę tych urządzeń.

Treść usterki nr 38 z dnia 19 września 2018 r.:

Witam.
Pisze do Państwa bo chciałem zgłosić usterki dwóch urządzeń do zabawy na “starym” placu zabaw dla dzieci w naszym Skawińskim Parku. Usterki te zauważyłem w sobotę 15.09.2018r. a dotyczą urządzenia do zjazdu liną tzw. tyrolką oraz drabinki do przechodzenia na rękach w zwisie (nie wiem jak fachowo nazywa się to urządzenie). Nie wiem czy usterki te zostały już wcześniej zgłoszone ale podejrzewam, że gdyby tak było to urządzenia te zostałyby w odpowiedni sposób wyłączone z użytku.
Nie opisuje usterek ponieważ zdjęcia, które przesyłam w załączniku, mówią same za siebie.
Pragnę dodać, że moim i nie tylko moim zdaniem bo i rodziców dzieci korzystających z placu zabaw, usterki te w momencie “katastrofy budowlanej” stworzą bardzo duże zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale i życia dzieci bawiących się na ww. urządzeniach ale i również dla osób/dzieci będących w pobliżu tych urządzeń.
Maciej [….] – mieszkaniec Skawiny

Załączniki:

Aktywny Obywatel – Poinformuj Nas / Naprawmy To?

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już właściwie 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) Pawła Kolasy złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

AKTUALIZACJA:

Treść odpowiedzi Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z dnia 4 października 2018 r.:

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie w załączeniu przesyła odpowiedź na e-mail z dnia 28 września 2018 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *